Erciyes Türk Kurultayı’na davet !...

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Kayserili olmak ayrıcalıktır. Değerli hemşerilerim bu yıl omuzlarımı ağır bir yük sardı. Erciyes Türk Kurultayı Tertip Komitesi’nde görevlendirildim. Gazeteci olduğum için kurultayın basın ve protokol işleriyle de sorumluyum. Daha önce belirttiğim gibi bu kurultayda protokol yok. Davet konusunda elimden gelen gayretleri yerine getirmeye çalıştım. Okuyucularımız da bilir ki düğünlerde dahi insan en yakınını unutabiliyor. Bu kurultayın davetini telefon belge geçer internet ve sosyal medya üzerinden yapmaya gayret ettik. Bu sütunlardan davetiyeyi tekrar ederken ihmal ettiğimiz unuttuğumuz herkesi haberdar etmek istiyorum. Peşinen bu konudaki tüm eksikliklerin sorumluluğunu kabul ediyorum. Dünkü yazımda ifade ettiğim gibi Türkmen töresinde davulun ve sliahın sesini duyan herkes davetli sayılır. Aşağıdaki davet bütün Türkiye ve Türk dünyası için geçerlidir. Pazar günü Erciyes‘te buluşmak üzere davetimizi hatırlatıyorum:

An vardır zamana gebe. Zaman vardır yeniden dirilişe gebe. Dağ vardır, adı “Hira”dır , “Hicret’in” rahmetine gebe. Adı “Tanrı Dağları”dır, Ergenekon’a gebe. Hira’nın, Tanrı Dağlarının Anadolu yaylasında bir  kardeşi vardır, adı: Erciyestir. Türk’ün ikinci Ergenekonuna gebe.

Türkün Başbuğ’u Alparslan Türkeş’in Türk Dünyasının dirilişine, birliğine “rahim” olsun dediği Erciyes... Türk Milletinin ülkücü hareket öncülüğünde dosta güvenin, düşmana korkunun işareti kurultayların otağı olsun dediği Erciyes... Ayrılıkların, kırgınlıkların bittiği “Ülkü” kardeşliğinin yüreklere yerleştiği “Gönül Seferberliğinin” zirvesi olsun istediği Erciyes.

Erciyes yıllardır mahsun ve üzgün... Erciyes yıllardır bize kırgın... Gelin ülküdaşlar bu yıl Erciyesi bu mahsunluktan kurtaralım. Erciyes’in yüzünü güldürelim.

Başbuğumuzun yüzünü berzahta ağartalım. Onun emanetine bütün kırgınlıkları, küskünlükleri, nefsi siyasi çekişmeleri geride bırakarak sahip çıkalım.

“Türk Milleti” zor günlerden geçiyor. Hepimiz biliyoruz ki “Türk Milleti” tarih boyunca ya hedeftedir, ya da hedef üzere harekettedir. Bu yüzden Türk’ün kolay ve rahat günü olmamıştır olamaz da. Bu günde yaşadığımız tehdit ve tehlikelerin dünden bir farkı yok. “Hedefe” hareketi unuttuğumuz ve terkettiğimiz için “hedefteyiz.”

Türk Devletinin bütünlüğüne ve varlığına Türk Milletinin Birliği’ne ve dirliğine  kasteden iç ve dış odakların fütursuzluğunun, şımarıklığının  ve erken zafer sarhoşluklarının tek sebebi var:

O da Türk Milletini bir set gibi önlerine dikecek olan ülkücü hareketin başbuğun  emanetleri olan kadroları, hedefleri ve fikirleri etrafında birliğini sağlayamamasıdır. Gelin ülkücü hareketin bu makus talihini bu yıl Erciyes’te rahmete dönüştürelim.

MHP ve Üç Hilalsiz Erciyes yarımdır eksiktir. Tüm ülküdaşlarımız bir birini kucaklarken MHP Genel Merkez Yöneticelerini başta Genel Başkanı’mız Sn. Devlet Bahçeli olmak üzere hepsini kucaklamaya hazırdır.Milletvekillerimizi, il ve ilçe başkan ve yöneticilerimizi ülkücü sivil toplum kuruluşlarının değerli yönetici ve üyelerini hepsini hepsini Erciyes’in bağrındaki kurultayımıza gönülden arzu ile heyecanla davet ediyor ve bekliyoruz.

Türk’ün Adından ve varlığından rahatsız olan ve Türklüğü hedefine koyanların hesaplarını Erciyes’te birliğimizin yeniden tesisi ile bozabiliriz. Ülkücü hareketin varlığını hesaba katmadan vatan toprağında kahpe pusularla çakallık yapan eşkiyanın uykularını Erciyes’te gür sesimizle kabusa çevirebiliriz. Erken seçim hesapları ile kaosu istismar ederek kurgulayan AKP iktidarının ham hayallerini de yine muhteşem birliğimizi Erciyes’te göstererek bozabiliriz.

Haydi ülküdaşlar,

“Bir gün, kırgınlıkları küskünlükleri unuttular, Erciyes’te toplandılar işte o günden sonra bütün hesapları bozdular” diye tarihe kayıt düşmek için sadece 2 Ağustos’ta Erciyes’te buluşmak üzere Ya Allah Bismillah dememiz yetecektir. Bekliyoruz, hep birlikte kucaklaşmak üzere.

Tertip Komitesi

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları