Erdoğan Beştepe'de valilere seslendi

Erdoğan Beştepe'de valilere seslendi
Erdoğan, "Dün Bakanlar Kurulu'nda söyledim. Bakanlar Kurulu kararı veya KHK içerisinde dünyadaki Türk, Türkiye unvanı varsa bunları yasaklamamız lazım" dedi.

Erdoğan, Beştepe'de 81 ilin valisine seslendi. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

"Değerli arkadaşlar, Türkiye her dönemde olduğu gibi bugün de birçok sorunla baş etmektedir. Bugün iki husus öne çıkıyor. Biri terörle mücadele, diğeri de Suriye ve Irak krizlerinin bir parçası olarak ortaya çıkan sınır güvenliğidir. Bunlar iç içe girmiş sorunlardır. Türkiye 1984 yılından beri bölücü terör örgütüyle mücadele ediyor. Aynı şekilde 1980 öncesi DHKP-C gibi çeşitli örgütler varlıklarını sürdürüyor. 

Suriye kriziyle birlikte kendisine alan açmaya çalışan DAİŞ belasıyla karşı karşıya kaldık. FETÖ'nün kanlı yüzüyle muhatap olduk. Bu terör örgütlerinin tamamıyla arka planlarında Türkiye'ye karşı ittifak konusunda işbirliği halindedir. PKK'lılarla birlikte FETÖ'cüler birlikte yakalanıyor. Pek çok eylemde DAİŞ ile PKK'nın ortak çabasını, gerisinde de FETÖ'cülerin desteğini görüyoruz. Bu durum bizim tüm terör örgütleriyle aynı dikkat ve hassasiyetlerle mücadelemizi zorunlu kılıyor. PKK ile FETÖ'nün, DAİŞ ile DHKP-C'nin bizim nezdimizde farkı yoktur."

TÜRK, TÜRKİYE ÜNVANLARI YASAKLANMALI

"Dün Bakanlar Kurulu'nda söyledim. Bakanlar Kurulu kararı veya KHK içerisinde dünyadaki bizim bilgimiz dışında nerede Türk, Türkiye unvanı varsa bunları yasaklamamız lazım. Bu ülke yönetimlerine bildirmek suretiyle bu unvanların kullanımızı yasaklamalıyız. Oradan prim yapmaya çalışıyorlar.

Sizlerden memurları açığa alma yarışına girmenizi istemiyorum, adil davranmanızı istiyorum. Devlet içinde bıraktığınız her bir terör örgütü mensubundan dolayı da çok büyük vebal altında kalacağınızı da bilmelisiniz. Devletin devlet gibi davranmadığı yerde meydan terör örgütlerine kalır. "

Etiketler:
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş