Erdoğan 'evet' mi 'hayır' mı diye sordu, cevap karşısında şok oldu!

Erdoğan 'evet' mi 'hayır' mı diye sordu, cevap karşısında şok oldu!
Mersin'de konuşan Erdoğan, eskiden Türkiye'de sağlık sisteminde yaşanan sorunları hatırlatarak vatandaşlara "O sağlık düzenine evet mi, hayır mı?" diye sordu. Kalabalık "Evet" diye cevap verince, Erdoğan "Karıştırıyorsunuz" diye tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de şehir hastanesinin açılışında konuştu. Erdoğan, konuşması sırasında kalabalıktan bir türlü istediği yanıtı alamayınca “Karıştırıyorsunuz” demekle yetindi ve gülümsedi.

Erdoğan konuşmasında, geçmişteki sağlık sistemini eleştirerek mitinge katılan vatandaşlara, “Ey kardeşlerim soruyorum. O sisteme evet mi hayır mı” diye sordu. Bunun üzerine kalabalık hem “evet” hem de “hayır” diye bağırdı. Sonra Erdoğan yineleyerek “O sisteme evet mi, hayır mı” diye sordu. Kalabalık yine hem “hayır” hem de “evet” diye bağırdı.

Daha sonra “Olay bu kadar basit” diyen Erdoğan, konuşmasının devamında tekrar geçmişteki sağlık sistemini eleştirerek “Yaşı özellikle 40’ın üzerinde olanlar Eski Türkiye’yi, o dönemin hastanelerini kıt imkanlarını çok iyi bilirler” dedi. Erdoğan, “O sağlık düzenine evet mi, hayır mı” diye yine sordu. Kalabalıktan “Hayır” denmesini beklerken “Evet” diye ses çıkınca, Erdoğan  bu kez de “karıştırıyorsunuz” dedi. Erdoğan, Başkanlık sistemi referandumuna gönderme yaparak bu yanıtları almak istedi, ancak 

  • Yorumlar 31
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş