Erdoğan: "Fakir evlerini ziyaret etmek başka bir enerji veriyor"

Erdoğan:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT’nin canlı yayın konuğuydu. Belediye başkanlığı döneminden itibaren ‘fakir evlerini’ ziyaret ettiği belirten Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı döneminde de bu ziyaretlere devam ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün TRT ortak yayınındaki 'Cumhurbaşkanı Özel' programında Pelin Çift ve Fatih Er'in sorularını yanıtladı.

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Hüseyin Cahit Sargın isimli bir vatandaşın evini ziyaret etmiş, yer sofrasında iftarını yapmıştı.

Bu ziyaretin hatırlatılması üzerine Erdoğan şöyle konuştu: “Yorulmuyor musunuz diye soruyorlar ya, işte böyle olursan yorulmazsın. Senin bütün yorgunluğu alıyor, sana bir başka enerji veriyor. İşte o enerjiyle birlikte biz yola revan oluyoruz. Ve benim bu fakir evi geleneğim, taa belediye başkanlığımdan başlar. O gün bugün de devam eder. Dün akşam aynı şekilde devam etti. Devam edecek.”

ŞİMŞEK DE ‘FAKİR EVİ’ DEMİŞTİ

Daha önce Maliye Bakanı olarak görev yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Erdoğan ile benzer ifadeler kullanmıştı. 7 Ağustos 2011 tarihinde Ramazan ayında yaptığı ev ziyaretleriyle ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Şimşek, “Fakir aile ziyareti maratonum teravih namazından sonra başladı. Şu anda 9. Aile ziyaretindeyim. Belki de sahura kadar sürecek” diye belirtmişti.

33540501_10156306535408389_4211587038593417216_n.jpg

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş