Erdoğan, Okan Bayülgen'i eleştirdi: "Beyefendi izleyememiş"

Erdoğan, Okan Bayülgen'i eleştirdi: "Beyefendi izleyememiş"
Altın Kelebek'te yaşanan Diriliş Ertuğrul krizine değinen Erdoğan, Okan Bayülgen'i hedef alarak "Beyefendi de izleyememiş, fırsat bulursa izleyecekmiş" dedi. Okan Bayülgen ise yaptığı açıklamada özür diledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Altın Kelebek Ödülleri’nde yaşanan Diriliş Ertuğrul krizine ilişkin “Aslanlar kendi hikayelerini yazmaya devam edecekler. Diriliş'in yapımcısına söyledim; bu millet sizi bağrına bastı, onlar basmasa ne yazar” dedi. Okan Bayülgen'in diziyle dalga geçen konuşmasına da değinen Erdoğan, "Beyefendi de izleyememiş, fırsat bulursa izleyecekmiş" ifadelerini kullandı.

Okan Bayülgen ise Cengiz Semercioğlu'na yaptığı açıklamada “Bu benim esprili tutumum, konuşma tarzım. Bundan dolayı da kimse alınmaz. Ben dizinin adını ön plana çıkarmak için tekrar tekrar söyledim. Kimseyi kırmayı istemedim. Kırdıklarım varsa özür dilerim” dedi.

43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, "En iyi dizi" ölüdünü alan Diriliş Ertuğrul dizisi ekibi, ödülü aldıktan sonra kendilerine konuşma yaptırılmamasına tepki göstermişti. Dizinin oyuncularından Cavit Çetin Güner, ödülü yere atıp fotoğrafını paylaşmış, yapımcı Mehmet Bozdağ ise ödülü iade ettiklerini söylemişti.

Ödül töreni programının sunucusu Okan Bayülgen ise, yaşanan kriz nedeniyle bir açıklama yapmış, 'alaycı' bir üslupla özür dilemişti.

ERDOĞAN'DAN BAYÜLGEN'E: BEYEFENDİ İZLEYEMEMİŞ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TRT World'ün açılışında yaptığı konuşmada Altın Kelebek Ödül Töreni'nde yaşanan "Diriliş Ertuğrul" dizisi krizine değinerek şunları söyledi:

"Sevdiğim bir Afrika atasözü vardır. Aslanlar kendi hikayelerini yazmadıkça, avcıların kahramanlık hikayelerini dinlemek zorundayız. Onun için aslanlar kendi hikayelerini yazmaya devam edecekler. Onların verecek şekli bir ödülü önemli değil. Asıl önemli olan milletin gönlünü kazanmanızdır. Mesele budur. Benim torunlarım bile bırakamıyor. Tamamı yetmiyor bir de özetini izliyorlar. Başkalarının bizi anlamasını beklemenin boş bir çaba olduğunu bir çok iyi biliyoruz. Bu çerçevede bütün medya kuruluşlarımıza çok önemli görevler düşüyor.

Az önce Diriliş'in yönetici ve kadrosuna onu söyledim. Onların o şekilde yorum yapmalarına, değerlendirmelerine hiç kafanızı takmayın, yola devam edin. Bu millet sizi bağrınıza basmış, onlar bassa ne yazar, basmasa ne yazar. Onların orada verilecek şekli bir ödülü önemli değil, asıl önemli olan şu milletin gönlünü siz kazandınız, işte asıl mükafat, asıl ödül bu. Benim torunlarım bile bırakamıyorlar. Tamamını izlemek yetmiyor, özetini de izliyorlar. Türkiye'de gönülleri fethetmiş bir dizi bu. Beyefendi de izleyememiş, fırsat bulursa izleyecekmiş."

OKAN BAYÜLGEN: KIRDIKLARIM VARSA ÖZÜR DİLERİM

Öte yandan Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, Altın Kelebek Ödül töreninde yaptığı konuşma ile çok tartışılan sunucu Okan Bayülgen ile konuştu. 'Diriliş Ertuğrul' dizisine yaptığı yorumlarla gündeme gelen Okan Bayülgen, "Bu benim esprili tutumum, konuşma tarzım. Bundan dolayı da kimse alınmaz. Ben dizinin adını ön plana çıkarmak için tekrar tekrar söyledim. Kimseyi kırmayı istemedim. Kırdıklarım varsa özür dilerim” dedi.

Cengiz Semercioğlu, 16 Kasım Çarşamba günü yayınlanacak olan yazısında bir canlı yayın kazası yaşadıklarını, hatalarını kabul edip Diriliş ekibini tekrar sahneye çağırdıklarını, ancak bunu kabul etmediklerini yazdı.

Okan Bayülgen'in üslubuna da değinen Semercioğlu şunları yazdı:

"Okan da sahneye çıkıp o eleştirilen özür konuşmasını yaptı. Keşke öyle yapmasaydı, keşke “Diriliş’çiler teşekkür konuşmalarını yapamadı, kendilerinden özür diliyoruz” deseydi sadece. İşi şakaya vurmak, espiri yapmak yerine ciddi, düz bir özür dileseydi, herkes mutlu olacaktı." diyen Semercioğlu, Okan’la konuştum, kendisi de ortaya çıkan tablodan çok üzgün."

Semercioğlu, Bayülgen'in konu ile ilgili açıklamasını da aktardı. Bayülgen, “Bu benim esprili tutumum, konuşma tarzım. Bundan dolayı da kimse alınmaz. Ben dizinin adını ön plana çıkarmak için tekrar tekrar söyledim. Kimseyi kırmayı istemedim. Kırdıklarım varsa özür dilerim” dedi.

İlgili Haberler
Bayülgen'in özrü işe yaramadı
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.