18 Eylül 2021 Cumartesi
İstanbul Hava durumu İstanbul 27°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN

Erdoğan, Suriyeliler ve FETÖ'yle ilgili açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te yaptığı konuşmada, Cerablus'a dönmek isteyen Suriyelilere yardımcı olacaklarını söyledi.

Haber Giriş: 28 Ağustos 2016 Pazar - 19:15
Son Güncelleme: 28 Ağustos 2016 Pazar - 19:31
Takip Et
Erdoğan, Suriyeliler ve FETÖ'yle ilgili açıklama yaptı
+
Aa
-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak ’Birlik ve Kardeşlik’ mitinginde halka hitap etmek için Gaziantep’e geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

-Yiğitliğin diyarı, kardeşliğin şehri Gaziantep. Bugün Gaziantep’e bir taziye ziyareti için geldim. 20 Ağustos Cumartesi günü Gaziantep terörün en alçak yüzüne maruz kaldı. Terör 14 yaşında bir çocuğu intihar bombacısı olarak kullanıp bir kına gecesinde adeta kan akıttı, canlar aldı. Bu saldırıda 34’ü çocuk, 54 vatandaşımız hayatını kaybetti. 44’ü çocuk, 94 vatandaşımız yaralandı. Saldırı öylesine vahşiydi ki hala kimliği tespit edilemeyen meftalarımız var.

İDAM KARARI GELİRSE ONAYLARIM

-Bir çocuğu kullanarak, çocukları, bebekleri, masum insanları katledecek kadar gözü dönen bu hainler akıttıkları kanda mutlaka boğulacaklardır. Kardeşlerim bu konuda düşüncemi sizlere hep söyledim. Milletim idam istiyor değil mi? Bunun kararını verecek merci neresidir, TBMM’dir. Çünkü oradakiler sizin vekilleriniz ve yasama organı. Sizin bu talebinizi ben kendilerine ilettim. Bunu müzakere etmeliler ve ondan sonra karar önüme gelmeli. Karar önüme geldiğinde ben bu kararı onaylarım. Bir taraftan darbe girişiminde 241 evladımız şehit olacak, burada 54, devamlı bu tür eylemlerde bunca insanımız öldürülecek, öldürenler elini kolunu sallaya sallaya gezecek veya cezaevlerinde beslenecekler. Bugün dünyanın büyük çoğunluğunda, Kara Avrupa’sı hariç, idam cezası vardır. Akdere mahallesindeki o kına töreninde kan dökenler Gazianteplilere boyun eğdirebileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar.

CERABLUS'A DÖNMEK İSTEYENLER...

-Terör örgütlerini kullanarak bu ülkeyi dize getirebileceklerini sananlar yarın kendi ellerinde patlayacak bir bombanın pimini çektiklerini bilmeliler. İşte Cerablus, ne oldular. Karkamış’ı rahatsız ettiler, sürekli havan topları ile saldırdılar. Bir sabır, iki sabır artık yetti dedik. Gereği yapılacak dedik. İşte Cerablus boşaltıldı. Cerablus’un sahipleri yerleşmeye başladı. Gaziantep’te de Cerablus’a dönmek isteyenlere gereken desteği vereceğiz. ÖSO’ya gerekli her türlü desteği verdik, onlar da operasyonu yaptılar. 

 - Bu millet zaten gazidir. İşte burası Gaziantep. Biz kimseye boyun eğer miyiz? Eğmedik ve eğmeyeceğiz. 2012 yılının bir 20 Ağustos’unda Ramazan Bayramı’nın ikinci günü PKK Gaziantep’e bombalı araçla saldırmış 10 vatandaşımızı şehit etmişti. Gaziantep boyun eğdi mi? 8 gün önce DAİŞ saldırdı. Boyun eğdi mi? Onların da inlerine gireceğiz. Onlar da neredeyse çıkartacağız. 15 Temmuz’da FETÖ denen ihanet şebekesi devletten gasp ettiği uçaklarla, tanklarla bütün milletimize olduğu gibi Gazianteplilere de saldırdı. Devletin tüm kurumlarında olanlara sesleniyorum. Eğer Pensilvanya’daki bu şarlatanın peşinden gidenleriniz varsa artık buradan kopun. Kopmadıysanız milletime sesleniyorum bu şarlatanın peşinden gidenlerden bildikleriniz varsa karakollarımıza, savcılıklarımıza bildirin, gereğini yapalım. Bunlarla birlikte yürümeyeceğiz.  Özel Harekat’ta 53 yiğidimizi şehit ettiler. Bunlar bu ülkenin polisi ya, nasıl bunlara kıydınız. Gaziantep’in adeta ikiz kardeşi olan Halep, 5 yıldır 7 düvelin saldırısı altında. Ne Antep, ne Halep 7 düvele boyun eğdi mi? 

ORDUMUZ ONLARI KOVALIYOR... KOVALAYACAĞIZ

-Teröristler daha düne kadar sınırın ötesinden Karkamış’ı taciz ediyordu. Şimdi de ordumuz onları kovalıyor. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Devletimiz tüm imkanlarıyla şehitlerimizin de gazilerimizin de yanındadır. Öleni geri getiremeyiz, yüreklere düşen ateşi geri alamayız ama dökülen her damla kanın hesabını soruyoruz, sormaya devam edeceğiz.

-Eskiden bir Asala vardı, Ermeni terör örgütü. Diplomatlarımızı, savcılarımızı, iş adamlarımızı öldüren bir takım örgütler eylem yapmak için hala fırsat kolluyor. Bu millet üzerine gelen tank da olsa, uçak da olsa korkmadığını gösterdi. Gerek PKK saldırılarında, gerek DAİŞ eylemlerinde, gerekse 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan pek çok kardeşimizin yakınları ile görüşme fırsatım oldu. Bakın bu millet farklı. Bu milletin alnı öpülür. Bu millet kendilerine ‘haydi meydanlara, haydi havalimanlarına ölesiye’ dediğimizde hiçbir şeyden çekinmediler ve ölesiye yürüdüler. Böyle bir millet arkamızda olduğu sürece, bakın dün Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışını yaptık, daha ne köprüler açarız. Şimdi de 20 Aralık’ta Avrasya Tüneli’ni aşacağız. Bu milletle hepsini yaparız.

GAZİANTEP'TE BRİFİNG...

Yanında eşi Emine Erdoğan ile öğleden sonra Gaziantep Havalimanı’na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile protokol üyeleri karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonraCumhurbaşkanlığı otobüsü ile Gaziantep Valiliği’ne hareket etti. Yoğun güvenlik önlemi alınan yol üzerinde Erdoğan, otobüsten kendisine sevgi gösterisinde bulunanları el sallayarak selamladı. Erdoğan’ın konvoyunun geçişi sırasında havadan da helikopterler ile güvenlik önlemi alındı.

 

 

 

 

 

 

 

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi
Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi
Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi
TRT'den Rıdvan Dilmen açıklaması
TRT'den Rıdvan Dilmen açıklaması
TRT'den Rıdvan Dilmen açıklaması
Türkiye, Davis Cup’ta ilk güne iki galibiyetle başladı
Türkiye, Davis Cup’ta ilk güne iki galibiyetle başladı
Türkiye, Davis Cup’ta ilk güne iki galibiyetle başladı
Memleket Partisi genel başkanlığına Muharrem İnce seçildi
Memleket Partisi genel başkanlığına Muharrem İnce seçildi
Memleket Partisi genel başkanlığına Muharrem İnce seçildi
Meclis Başkanı Şentop İspanya'ya gidiyor
Meclis Başkanı Şentop  İspanya'ya gidiyor
Meclis Başkanı Şentop İspanya'ya gidiyor
Sivasspor'a son dakika şoku!
Sivasspor'a son dakika şoku!
Sivasspor'a son dakika şoku!
Bursa'da art arda yangın
Bursa'da art arda yangın
Bursa'da art arda yangın