Erdoğan Yavuz Bahadıroğlu'nun cenazesinde konuştu

Erdoğan Yavuz Bahadıroğlu'nun cenazesinde konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayatını kaybeden Yavuz Bahadıroğlu'nun cenazesine katıldı. Bahadıroğlu'nun İstanbul'daki cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Erdoğan, cenaze namazı sonrası duygularını paylaşırken, "Gerçekten bir tarihçi, bir düşünce insanı olarak Yavuz Bahadıroğlu kalemi ile bu işin fedaisiydi." dedi.

Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen yazar Niyazi Birinci'nin cenaze namazı Eyüp Sultan Camii'nde kılındı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Namaza Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Birinci'nin naaşı Eyüp Sultan Mezarlığı'na defnedilecek.

"BU İŞİN FEDAİSİYDİ"
Erdoğan cenaze namazı sonrası kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan, "Şu anda musallada Yavuz Bahadıroğlu olarak bildiğimiz Niyazi Birinci isimli değerli kardeşime Allah rahmet eylesin. Rabbim cenneti ile, cemali ile müşerref eylesin.
Gerçekten bir tarihçi, bir düşünce insanı olarak Yavuz Bahadıroğlu kalemi ile bu işin fedaisiydi. Hiçbir zaman kaleminden sapma olmadı. Kalemi tam sırat-ı müstakim üzerine yaşadı ve yaşattı. Bugün onu Hakk'a uğurluyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Hepimizin geldiği, geleceği yer burası. Ben tüm dava arkadaşlarına, arkadaşlarımıza, ailesine sabırlar diliyorum. Rabbim iman ile, Kur'an ile bu yolculuğu nasip etsin." ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58