Erdoğan’ın gündem mühendislerinin çarpıtma ve aşırmaları!

A+A-
Arslan BULUT

Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker’in “Yargı kuşatma altındadır” sözlerine “Türkiye’de yasama da yürütme de yargı tarafından kuşatılmıştır. Eğer yasama organı 411 ile bir karar çıkartıyor da bu 411 yok sayılıyorsa yargı tarafından siz bu ülkede yasama veya yürütmenin yargıyı kuşatmaya çalıştığından bahsedemezsiniz. Ben örneklerle konuşuyorum” diye cevap verdi.
Erdoğan yaptırdıkları Adalet saraylarını kastederek, “Bunları size bu iktidar yaptı. Niye? Çünkü, ’Türkiye’ye o çalışma şartları yakışmaz’ dedik. Ama sizler bize aynı şekilde yaklaşmadınız. En güzel, en verimli olmamız gereken dönemlerde hep ön kestiniz” dedi ve yargıyı suçladı.

***


Peki ama neden örnekleri hep tek taraflı veriyor Tayyip Erdoğan?
Yargı başka neyin önünü kesti?
Yargı, Türkiye topraklarının yabancılara satılmasının önünü kesmeye çalıştı. Cargill’e verilen arazilerle ilgili tasarruflar hakkında çıkan yürütmenin durdurulması veya bozma kararlarına rağmen, AKP, Meclis iç tüzüğünü de defalarca çiğneyerek yasa üzerine yasa çıkarmadı mı?
AKP, Türkiye-Suriye sınırındaki mayınlı arazi şeridini, yargının engellemesine rağmen, İsrail şirketine devretmek için yasa çıkarmadı mı?
Daha AKP kurulmadan CFR’den gönderilen memorandumu parti programı yapıp, yerel yönetimlerin neredeyse ayrı birer devlet haline gelmesi için kamu yönetimi veya yerel yönetim reformu adı altında yasa üzerine yasa çıkaran kim?
Türkiye’nin petrollerini, devlet payını neredeyse sıfıra düşürerek yabancı şirketlere devretmek için yasa çıkaran kim?
Bütün bu satış yasalarının önünü, yargıdan gelme bir Cumhurbaşkanı ve sonrasında da Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kesmeye çalıştı elbette.
Şimdi de Doğu Karadeniz’deki derelere, hidro elektrik santrali kurmak adına yine yabancı şirketleri, Rize’ye Artvin’e sokmak isteyen kim? Türkiye’nin yaylalarını, akarsularını yabancı şirketlere devretmek için paket üzerine paket hazırlayan kim?
Yargı bunların önünü kesmek istedi belki ama bunu başaramadı!
 Adalet saraylarını niçin rüşvet gibi sunuyor Tayyip Bey? Kendisi Dolmabahçe sarayında çalışırken, bu ülkenin hakimleri, savcıları çöplükte mi görev yapacaktı?

***


Erdoğan, “22 Temmuz öncesinde millet iradesini hiçe sayan, millete ‘bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam’ diyen bir parti vardı. Bugün sayının ikiye çıktığını büyük bir üzüntüyle görüyoruz” diyor.
“Bidon kafalı” veya “göbeğini kaşıyan adam” diyenler iki gazetecidir. Erdoğan bu sözleri CHP söylemiş de şimdi MHP bu görüşe katılıyormuş gibi çarpıtma yapıyor. Çok çirkin çok!
Yine “Biz asrın projesi olarak kabul edilen Marmaray’la Boğaz’ın iki yanını, Asya ile Avrupa’yı, hatta Pekin ile Londra’yı demir yollarıyla birbirine bağlıyoruz ama milletle devleti kavuşturmadığınız, kaynaştırmadığınız sürece bu altyapı çalışmaları yeterli olmuyor” diyor.
Bir defa Marmaray ve Kars-Tiflis-Ahılkelek demiryolu projelerini hazırlayan, hatta birincisine Japonya’dan kaynak bulan, 57. hükümet döneminde görevinden alınan Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Enis Öksüz’dür. Şu Pekin-Londra bağlantısı ile ilgili sözleri de daha bir iki gün önce Avrasya Sempozyumunda Çin Büyükelçilik müsteşarı ve Süleyman Demirel söyledi. Anlaşılıyor ki Tayyip Bey’in konuşmasını yazan “gündem mühendisleri” her türlü çarpıtma ve aşırmayı yapmakta pek mahirler!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları