Erdoğan'ın katıldığı Cuma namazında dikkat çeken detay

Erdoğan'ın katıldığı Cuma namazında dikkat çeken detay
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazını Ayasofya'da kıldı. Namazı İstanbul'a ziyaret amacıyla gelen Kudüs Yüksek İslam Şurası Başkanı, Eski Kudüs Müftüsü Ekrima Said Sabri'nin kıldırdığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Ayasofya'daki Cuma namazını Eski Kudüs Müftüsü Ekrima Said Sabri, kıldırdı.

Cuma namazı sonrası konuşan Sabri, "Burada namaz kıldırmaktan gerçekten mutlu oldum. Binlerce kişi burada namaz kıldık. Diyanet İşleri Başkanı'na teşekkür ediyorum bu fırsatı verdikleri için.  Aynı zamanda Cumhurbaşkanına da teşekkür ediyorum. Anlatılmaz duygular yaşadık. Ayasofya'nın mescide dönüştürülmesi ile ilgili şerefine nail oldukları için kendilerini tebrik ettik. Bu mescidin kıyamete kadar mescit kalacağı ve duamızın da bu yönde olduğunu kendilerine ilettik" dedi.

Sabri, "Bugün burada namaz kılarken çok mutlu oldum. Bir kere mescit olarak açılmış bir yer kıyamete kadar mescit olacaktır ve daima mescit kalacaktır. İnşallah Ayasofya da mescit olarak kalacaktır. Ayasofya'da namaz kılmak için kendim gelmiştim. Koronavirüs başladıktan sonra ve Ayasofya mescit olduktan sonra İstanbul'a ilk gelişim. Sünneti kıldıktan sonra sayın Ali Erbaş farzı kıldırmak üzere beni davet etti" diye konuştu.

 

Etiketler: , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58