Erdoğan'ın Macron'la yaptığı görüşmede duvardaki portreler dikkat çekti

Erdoğan'ın Macron'la yaptığı görüşmede duvardaki portreler dikkat çekti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans aracılığıyla görüştü. Görüşmede, salgınla mücadele, ikili ilişkiler ve Türkiye-AB ilişkileri ele alındı. Erdoğan'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştüğü salondaki portreler dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü. Görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı. Erdoğan’ın toplantıyı yaptığı salonda Mustafa Kemal Atatürk’ün yanısıra Osmanlı Padişahlarının ve  fotoğraflarının olması ise dikkat çekti.

Fransa’nın korona virüsle mücadelesini yakından takip ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkem ve milletim adına salgında hayatını kaybeden Fransa vatandaşları için taziyelerimi sunuyorum” dedi.

Türkiye olarak aşılama çalışmalarını çok yoğun bir şekilde sürdürürken, kontrollü normalleşme adımlarını da atmaya başladıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdiye kadar yaklaşık 10 milyon vatandaşın aşılandığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sene Ankara Anlaşması’nın 100’üncü yılı olduğuna değinerek, Türkiye-Fransa ilişkilerinde liderler arasında tesis edilen diyaloğun her zaman büyük rolü olduğunu söyledi.

Birinci Fransuva ve Kanuni Sultan Süleyman tarafından mektup teatisiyle temelleri atılan bu dostluk ilişkisinin pek çok badireden başarıyla geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi.

 

 

 

Etiketler: , , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş