Ergenekon anketi

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Milliyet’in anketinden sonra Doğan Grubunun amiral gemisi Hürriyet’in yazıişleri kadrosuyla yaptığı anketi Ertuğrul Özkök köşesine taşımış. Geç kalınmış olsa da Hürriyet anketi Türkiye geneliyle örtüşüyor.
Aylar önce, “Kriz yönetiminde medya” başlıklı yazımda belirttiğim gibi, Ümraniye vakası ve diğer gelişmelerde Özkök’ün yönetimindeki Hürriyet gelişmelere mesafeli davranarak durumu idare etmiş, ancak mağlubiyeti kabul edip, birkaç yıl önce istifa eden Serdar Turgut’un Akşam’ı sınıfta kalmıştı.
Ancak bugün durumdan şikayetçi olan Hürriyet’in bağlı olduğu Doğan Grubu neredeyse bugünkü yandaş medya gibi hareket etmedi mi? Özellikle Milliyet ve Radikal Ortaçağ’ın cadı avcıları gibi, zanlıdan delil arama yöntemiyle önüne geleni yargısız infaz ediyordu. Özel telefon görüşmelerinin yayınlama yanlışına düştüklerinin unutulmuş olduğunu zannedenler, şu günlerde U dönüşü yapmasalar da, soruşturmanın usulü hakkında itirazlarını dile getirerek çark ediyorlar. Bu konudaki samimiyetlerinden her daim olduğu gibi şüphe duyduğum kalemşorların, “Sıranın kendilerine gelebilme” ihtimalini ciddi olarak değerlendirdikleri kanaatindeyim. Eh haksız da değiller. Bir takım tetikçi ve çakma yazarlar, her gün tahsis edilen köşelerinde malum davada kimlerin göz altına alıp, kimlerin hapse tıkılacağına dair yazılarında Hürriyet ve Doğan Grubu’nu da işaret etmeye başladılar.
Tayyip’ten çok Tayyipçilik yapanların dikensiz gül bahçesi taleplerinde muhalefetsiz medya olduğu için, itiraz eden, sesini yükselten, öksüren, aksıran, sürekli olarak Ümraniye davasıyla ilişkilendiriliyor. Gazete ve televizyonların göz bebeği, her programa çıkarılıp, her araştırması, açıklaması sayfalarda yer bulan ATO Başkanı Sinan Aygün, bir anda hedef gösterilip, tutuklandığında kem kümü çok görenler, Sinan Bey’in kapısını çalamıyor, kayda girmemek için telefonla konuşamıyor.
Aygün’den sonra Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek’in tutuklanmasının arkasında da onun susturulma planının yattığını daha önce ifade etmiştim ve Özbek’in asla susmayacağını da eklemiştim.
Biz gene gelelim anketlere. Hürriyet’in yazıişleri kadrosunun sürdürdüğü anket, canım memleketimin liselerinde bile yapılıyormuş. Sonuçları neyse de soruları çok güldürdü beni. Liseli gençlerim Allah’tan çok uyanık, verdikleri cevaplar bilgisayar programında “error” veriyor. Genciyle, yaşlısıyla milletimiz uyanıyor, anketlerle beraber, ampuller de patlıyor.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları