Ermeni açılımı tuttu, şimdi sıra tazminatta

A+A-
Savaş SÜZAL

Müjdeler var ülkemin toprağına taşına, Başbakan tarafından ekonomik krizin teğet geçtiği ninnisiyle uyutulan halkıma karşı Washington’da Ermeni kardeşlerimiz (!) tarafından yeni bir komplo yürürlükte. Bizim Hırantlara ve Ermenilere de duyurulur. Bakın destekleyeceğiniz bir başka Türkiye düşmanlığı. Elinize birer pankart alıp Kongre önünde Ermeni kardeşlerinize destek verin.
ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu, sözde Ermeni soykırımı tasarısını 4 Mart tarihinde oylayacak. Büyük bir olasılıkla da tasarı Temsilciler Meclisi’nde onaylanarak oylanıp yasalaşması için gönderilecek.
Sadece hazırlanan tasarıya destek imzası veren milletvekili sayısı 137’ye ulaştı. 435 üyeli Temsilciler Meclisi’nde 238’i bulan kazanır. 137 sayısı tasarı lehinde oy kullanması garanti milletvekili demek. İşin ilginç yanı Başbakanımızın, Hamas ve Filistin halkını koruma adına tribünlere attığı nutuklar yüzünden Musevi lobisi de bu tasarıya şimdi destek veriyor. Tabii destek verenler arasında Rum ve Kürt lobisine mensup milletvekillerini de unutmamak lazım.
Şimdi aklınızdan, yahu geçerse geçsin her sene bu sıkıntıyı yaşamanın ne gereği var gibi bir fikir geçtiğini biliyorum. Sevgili okurlarım, Türkiye’nin şu anda Sevr günlerine baştaki iktidar aracılığı ile götürüldüğü bir dönemde Ermeniler bu tasarıyı iki amaçla çıkarmak istiyor. Toprak ve tazminat. Toprak konusunda AKP iktidarından büyük bir direniş göreceklerini sanmıyorum belki de Ağrı ve Van gölü yöresini para karşılığında satabilirler bile.
İkinci şık olan tazminat konusunda ise ortada sıkıntı var. Zira bizimkilerin parası yok, para arıyorlar. Daha geçen hafta iki gün içinde gene IMF ile anlaşma sağladıklarını açıklayan Başbakan hâlâ bu krediyi alabilmiş değil ve çok kötü bir şekilde paraya sıkıştı. Ermenilerin, soykırımına uğradığını ileri sürdükleri Amerikan vatandaşlarının varisleri, bu tasarıyı temel alarak Amerikan mahkemelerinde tazminat davaları açacaktır. Biliyorsunuz Kıbrıs’ta da bir şey olmaz dediler, şimdi şakır şakır Rumlara para ödüyoruz.
Halen Osmanlı’da hesabı olan bazı banka ve sigorta şirketleri Ermenilere tazminat ödemeye başladı. Amerika’dan bize bir şey gelmez diye geniş bir yüreklilik sergiliyorsanız da unutmayın, halen ABD yüksek mahkemesinin önünde PKK’nın bir terör örgütü olup olmadığına karar vermesi gereken bir dava var. Bir de o karara bağlanırsa artık iki ülke ilişkilerinin tadına doyum olmaz.
ABD’den son günlerde Türkiye’ye gelen yetkililer, Tayyip Beyin açılıp saçılmalarını hızlandırmasına neden olacaklar. Irak’tan gelen çuvalcı generalin amacı, askerlerin Türkiye üzerinden çıkarılması ve Kürt kardeşlerinin güvenliğini bizim, kafasına çuval geçirdiği askerlerimize sağlatmak. Adamlar akıllı. Bizi istedikleri gibi oynatacakları yöneticileri işbaşına getirdiler. Ne yaparsınız?
Genelkurmay Başkanı ile Başbakanı gayet güzel paslaşan bir ülkede daha başka ne beklersiniz ki. Ama unutmamak gerek, bu devran döner, insanlar iktidardan uzaklaşır, bazıları emekli olur, o zaman da birileri bunlara bu vatan toprakları ve evlatları konusunda soru sorabilir. Her şeyin bir zamanı ve yeri var. Vatan hainliği ve benzeri suçlar konusunda müruru zaman olmaz. Özellikle ülkelerin yaşamında beş yıllar on yılların birer saniye gibi sayıldığı düşünülürse.
Bu ay biliyorsunuz emekliler için çok önemli. Başbakan Tayyip Erdoğan  emeklilere zam müjdesi vermişti ya işte onu bu ay göreceğiz. Her halde alınan farklarla doğal gaz ve elektrik faturalarımızı öder, arabalara birkaç depo ekstra benzin alır, çoluk çocuk torunlarda bir pirzola ziyafeti çekeriz canım. Başbakan Ocak ayında değil Şubat’ta vereceğiz dedi göreceğiz bakalım. Hiçbir dediği çıkmadı ama belki...
Nasıl AKP’ye oy veren işçiler gördü, eczacılar, doktorlar, bakkallar, öğretmenler, öğrenciler, itfaiyeciler, belediye çalışanları gördü. Sıra emekli de, onlar da görecek, hükümetin ne verdiğini.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları