Ermenistan'da Paşinyan meydana indi: Ordu ve hükümet karşı karşıya

Ermenistan'da Paşinyan meydana indi: Ordu ve hükümet karşı karşıya
Ermenistan ordusu, Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti. Açıklama sonrası Başbakan Paşinyan "Ülkede bir darbe girişimi yaşanıyor" dedi. Olaylar sonrası destekçilerine sokağa çıkma çağrısında bulunan Paşinyan, Erivan'daki Cumhuriyet Meydanı'na destekçilerinin yanına geldi.

Ermenistan ordusu, Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti.

Açıklamada "Ermenistan Cumhuriyeti Başbakanı, hükümet, Ermeni halkı için bu kritik durumda artık yeterli kararlar alamayacaktır. Uzun bir süre, Silahlı Kuvvetler, mevcut hükümetin Silahlı Kuvvetleri itibarsızlaştırmayı amaçlayan 'saldırılarını'  sabırla tolere etti, ancak her şeyin sınırı var. Silahlı Kuvvetleri, halkıyla düşmana karşı savaşmak için görevini onurla yerine getirmiştir. Mevcut yetkililerin verimsiz yönetimi  dış politikadaki ciddi hatalar ülkeyi çöküşün eşiğine getirdi." denildi.

Açıklama sonrası Başbakan Paşinyan "Ülkede bir darbe girişimi yaşanıyor" dedi ve destekçilerini Erivan'da toplanmaya çağırdı. Olaylar sonrası destekçilerine sokağa çıkma çağrısında bulunan Paşinyan, Erivan'daki Cumhuriyet Meydanı'na destekçilerinin yanına geldi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş