Eşkıya seçime girmiş!..

A+A-
Behiç KILIÇ

Polis operasyonları DTP ile PKK’nın nasıl iç içe geçtiğini, eşkıyanın siyasal ayağını nasıl oluşturduğunu, hatta seçime girip belediyelere yerleştiğini ortaya çıkarıyor..!
Bakalım işin sonu nereye bağlanacak!..
PKK çetesinin, vatandaşı tehdit ederek oylarını gasp ettiği yolunda bilgiler vardı.. Bizzat Başbakan, eşkıyanın vatandaşları nasıl zorladığını, çarpıcı örneklerle anlatmıştı... Teröristlerin kapı kapı dolaşarak evlere dağıttıkları namluyu işaret eden bildiriler ele geçirilmişti.. Militanların DTP dışında  siyaset yapan ahaliye tacizleri de biliniyor.. Polis operasyonu bütün bunları    belgeliyor, militanlar ele geçiriliyor..
Peki o zorlamalarla ele geçirilen belediyelerin hali ne olacak, yapanın elinde mi kalacak!?.
PKK’ya bu kapsamda ilk defa operasyon yapılıyor... Şimdiye kadar çetenin silahlı dağ kadroları ile çatışmalar söz konusuydu... Şimdi eşkıyanın kılcal damarlarına uzanılmış bulunuyor, yani çok geç de olsa çok yerinde bir müdahale başlattı polis...
Ulaşılan bilgiler dehşet verici..
Bu suç çetesi, militan  faaliyetleri, silahlı saldırılarıyla asıl faaliyet alanını adeta perdeleyerek büyümüş gelişmiş!..
Türkiye’nin şehirlerinden Avrupa dahil dünyanın bir çok yerine kadar örgütlenmiş, büyük bir kara para ticaretini kontrol eder hale gelmiş...

Süper zengin
terör ağaları!..

Genelkurmay Başkanı’nın açıklamalarından, kandırılarak 14 yaşlarında dağa taşınan yoksul çocuklarının azami on yıl ömrü olduğunu öğrenmiştik.. Polis operasyonu da, bu on yıl ömürler üzerine postu seren terör ağalarının, PKK’nın krema takımının nasıl zenginleştiğini gösteriyor...
Operasyonlar sonucu çetenin bazı yöneticilerinin, uluslararası şirket yöneticilerine verilen limitsiz kredi kartından kullandığı tespit edildi. Kartlarla uçak bile kiralanabiliyor. Örgütün Avrupa merkezli bazı bankaların off-shore şubelerinde yüklü miktarda paralarının bulunduğu, örgüt üst düzey sorumlularına bu paralar karşılığında limitsiz kredi kartları verildiği saptandı. Avrupa’nın pek çok ülkesinde örgüt adına kurulmuş bir çok paravan dernek bulunuyor. Sadece Almanya’da 31, İsveç’te ise 42 dernek bulunduğu belirlendi. Söz konusu dernekler, örgütün parasının aklanmasında, Avrupa ülkelerinde örgüt adına bağış toplanmasında ve örgüte üye kazandırılmasında kullanılıyor.

Belediyeler kaynak!..
PKK çetesinin kontrol altına aldığı belediyeleri hem insan kaynağı olarak kullandığı, hem de buralardan müthiş gelir sağladığı da anlaşıldı.. Bölgede, belediye başkanları ile il ve belediye meclis üyelerinin belirlenmesinde, yakınları çatışmalarda ölen, cezaevinde bulunan veya terör örgütü üyesi olan ailelerin oluşturduğu “Değer Aileleri Platformu” nun da söz sahibi olduğu, bu platformun adaylarla ilgili  “Tutum Belgesi” düzenlediği ve bunun da aday belirlemede etkili olduğu ifade edildi.
DTP’li belediyelerde, belediye çalışanlarının maaşlarının belli bir oranının terör örgütüne gönderildiği de iddia ediliyor.
Ayrıca, “Kumbara” adlı çalışma kapsamında da esnaftan para toplandığı ifade ediliyor.
PKK lehine eylemlere katılmadığı tespit edilen belediye işçilerinin işten atılması için baskı yapıldığı da ortaya çıktı..

Bir mektup
Okuyucumuz  Sayın Murat I... bir mektupla  şöyle demiş, özetle    aktarıyorum...
“Behiç abi bugünkü yazınızda gencecik çocukların ölümünden bahsetmişsiniz. Ne olur artık teröristi af edin kalbinizde onların da anası babası var. Ve ne olur kurtarın PKK’dan tüm çocukları. Eğer genel bir af çıkarsa 40 bin genç ölmeyecek bir daha. Sırf 250 şerefsiz PKK yöneticisi yüzünden gurur yapıyoruz genel af vermeyerek gençlerin ölümüne katlanıyoruz. O 250 yönetici kendilerini garantiye almadan onlara da af çıkmadan  bu kanı durdurmazlar. Bırakalım onlara da af çıksın yeter ki artık 20 yaşındaki çocuklar ölmesin. Ve ne olur Apo’yu bu devletimiz ya assın ya da bir formül bulsun. Ama artık yazınızı okurken  ağladığım genç çocuklar ölmesin, yaşasın. Baba  olsun...”
Samimi bir mektup...

Yazarın Diğer Yazıları