Ey savcılar, askerin torba olayını soruştursanıza

A+A-
Savaş SÜZAL

Biz Türkler tam bir hayal âleminde yaşıyoruz. Garip bir memleket olduğumuzu anlamak için kalıbımız dışına çıkıp kendimizi yabancı bir gözle izlememiz lazım. Bir örnek vereyim. Biliyorum herkes bir şekilde, birkaç dizi seyrediyor. Bugünlerde en pahalı dizileri oynatan kanal hangisi? Türk televizyonlarındaki dizilerin konuları ne? Biliyorsunuz, Başbakan ve AKP’nin özel ilişkileri olan ATV başı çekiyor. Sırasıyla yeşil basına dönen ötekiler de aynı.
Peki, ATV’de oynayan diziler ne denli muhafazakâr ve tutucu? Bu dizilerin AKP’nin tezleri ile bağdaşmadığını görmüyor musunuz? Tabii ki görüyorsunuz. Anlamadınız mı? Anlatayım. ATV’nin en popüler dizisi Ezel, bir mafya dizisi. İyi gangster, kötü gangster sürekli adam öldürüyor. Gerekçesi ne olursa olsun dizi cinayeti teşvik ediyor. İkinci dizi Bitmeyen Şarkı. Karısını, kızını muhafazakârlığa zorlayanlar, onların pavyon kültürü almasına aldırmıyor. Aşk ve Ceza’da Kürt kabileleri uyuşturucu ticareti yapıyor. Unutulmaz’da ablasının kocasıyla yatan kız kardeş. Adanalı’da polisin yasa dışı kendi yasasını uygulaması.
Dahası da var. Kurtlar Vadisi’nde bir yalan bir yutturmaca. Adam eğilmeden kurşun üzerine gidiyor. Başka kanallarda farklı değil. Fatma Gül’ün Suçu’nda ırza geçme ve suçlanmadan kurtulmanın bin bir yolu. Hanımın Çiftliği’nde toprak ağalığı. İşte size Türk halkının bayıla bayıla seyrettiği diziler. Ha Türkiye yetmiyormuş gibi bu amcasının eşiyle yasak ilişki yaşayan yeğenin anlatıldığı Aşkı Memnu gibi dizileri de Arap ülkelerine satıyoruz. Yeni tür Müslüman ahlakı bu olmalı.
Ama bu kanal, pahalı ve AKP inanç ve tezlerinin karşıtı dizilere rağmen sürekli reyting kaybediyor. Gazeteler de öyle. Yeşil basının aleti olan gazetelerin internet sitelerine de bakın. Yemin ederim başka bir porno kanalı izlemenize gerek yok. Gazetelerin internet sitelerine evdeki çoluk çocuk herkes girebiliyor, bir derecelendirme falan da yok. İşte AKP’nin mantığı, işte gerçek ideolojileri.
Ey güzel halkım sizlere afyon niyetine bunlar veriliyor. Siz bunlarla uyurken, oyalanırken ve ninni yerine türban falan gibi tartışmalarla oyalanırken millet malı götürüyor.
Bugünlerde yayınlanan Wikileaks adlı internet sitesinin belgelerinde Irak’ta Amerikalıların öldürdüğü Müslüman kardeşlerimizin sayısı başbakanın sahip çıktığı Filistin’de ve Gazze’den çok çok fazla. Öldürülenler 20 yıl içinde Filistin’de ölenlerin 10 katı. Neden Tayyip Bey acaba Irak’ta öldürülen bu Müslüman kardeşlerimiz için sesini yükseltmez? Onlar din kardeşi değiller mi acaba? Neden Tayyip Bey ve partisi yüz binleri bulan Müslüman ölümlerine sahip çıkmaz.
Ya Ergenekon savcıları? Neden Türk ordusunun kafasına torba geçirilmesini soruşturmaz, o generaller hakkında dava açmazlar. Türk halkı ve askerinin onur ve gururu daha mı önemsiz Türk askerinin kafasına torba geçirilip, dokuz gün gözaltına alınmaları, hem de NATO müttefikimiz tarafından. Ey savcılar; suç duyurusunda bulunuyorum, yapsanıza bu generaller hakkında soruşturma. Askeri savcı, versenize bu genelkurmay başkanını divanı harbe.
Evet, güzelim Türk halkı, herhalde birkaç sene et yemeyecek veya kredi kartı kullanarak kredili et yiyeceksiniz? Yakında kredi kartı kullanarak domates, borçlanarak ekmek alacaksınız. Ekonomi muhteşem. Hele hele bizi terbiye eden Avrupa ülkeleri var ya onlar da şimdilerde dinimize düşmanlıklarını açıklayıp duruyor. Biz de bu olmayacak dua ile halkımızı kandırıp gidiyoruz.
Sevgili okurlarım yarını düşünmeden bugünü yaşamak ters değil mi. O yarında çocuklarınız, kızlarınız oğlanlarınız ve evlatlarınız var. Yarın onların yüzüne, bıraktığınız Türkiye ile nasıl bakacaksınız? 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları