Eyy divanı kanepe sananlar!..

A+A-
Murat TAŞKIN

Trabzonspor’da ve çamura düşmüş altın misali kendine uzatılacak eller ile bataklıktan çıkmayı bekleyen markası zedelenmiş Trabzonspor da, ne acıdır ki gelişmeler hiç de umut verici değil. Nasıl görülsün ki? İfade etmek isterim ki; “Akıl yaşta değil baştadır” dense de, insan oğlu, yaşanmışlıkla aklını ve onunla da  iradesini daha makul ve mantıklı kullanıyor. Tercihleri ve kararları da o derece sağlıklı olmaktadır. Hal böyle olunca, Trabzonspor gibi, “Trabzon’un her şeyi değil, elde kalan tek şeyi” olan, en az 4 milyon kişinin gönülden bağlı olduğu bir sivil toplum örgütünün en eski üyesi yaklaşık bin kişi bile, birlik ve beraberliğe en muhtaç olunduğu dönemde bir araya gelemiyor, asgari değil, azami müştereklerde birleşemiyor, Divan Kurulu’na oy ile değil istişare ile bir heyeti seçemiyor ise vay halimize.. Hem de birlik ve beraberliği başaramayanların, efsane kadro ile “Şampiyon Trabzonspor” diye haykırılan 6 sezonu canlı canlı yaşayanlar oldukları gerçeği de ortada iken..
Suya sabuna...
Ben diyeyim, “ekabir”, siz söyleyin “mütekebbir” sınıfına girip de divan üyesi olanlardan, Trabzonspor’un değil, menfaat için seçilm yarışına soyunanlara “Türkiye’nin T’si olan Trabzon” un itirazı vardır. Eyyy; siz; Trabzonspor’daki Divanı, televizyonun karşısında çekyat, kanepe sanarak yan gelip yatanlar, “ne şiş yansın ne kebap” hesabı güderek Trabzon’u yakanlar!.. Eyyy; bir de bunlara, “Divanın ne yetkisi var? Hiç bir hükmü yok” hesabıyla Divan Kurulu’nu hükümsüzleştirmek için çanak tutanlar!.. “ Eyyy; ” Trabzon adına mangalda kül bırakmayan, sıra icraata gelince suya sabuna dokunmayıp ve saman altından su yürüten bulanık suların balıkçıları.. “ Sözüm size değildir! Çünkü sizler artık ” İflah olmazlar “ kervanının yolcularısınız !.. Sözüm, kişisel hesabı olmadan, Trabzonspor’u sevenleredir.
Divan Kurulu çok şeyi ve yeni divan seçimleri de başlangıçtır.
Yaa, adam gibi çıkıp kıvırmadan, ortalıkta hiç kimse yok iken ” Ben bu işte varım “ diyerek yola çıkanlarla birlikte olacaksınız, ya da adeta yarım bıraktıkları divanda yan gelip yatarak olup biteni seyredenleri tercih edip, bu zillete ortak olacaksınız. Benim kamu adına değilse bile, Trabzonspor için diyeceğim budur. Akıl sizin, el sizin, oy da sizin!.. Varın gayri, ne yaparsınız yapın.. Amma, biliniz ki, ” Yanlış hesap Bağdat’tan döner “ Döner dönmesine de; endişem, dönüldüğünde Trabzonspor’un yerinde yellerin esmesidir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları