Faik Öztrak: "Bedeli ağır olacak"

Faik Öztrak: "Bedeli ağır olacak"
Merkez Bankası'ndaki görevden almaya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Bedeli ağır olacak" değerlendirmesinde bulundu.

CHP MYK toplantısının ardından basın açıklamasında bulunan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası'ndaki görevden almayı eleştirerek, "Bugün ülkede yaşanan enflasyonun tek sorumlusu Çetinkaya mıdır?" diye sordu.

Öztrak'ın açıklamaları özetle şöyle:

"Merkez Bankası Başkanı görevden alındı. Bu ilk defa yaşandı. Bunun yarattığı güven erozyonu ekonomiyi etkileyecektir. Vatandaşlarımızı etkileyecektir. 

Bu operasyonun tek açıklaması kurumsal hedeflere ulaşılamamasıdır. Merkez Bahnkası'nın kurumsal hedefi ne olabilir fiyat istikrarının sağlanması. Bugün ülkede yaşanan enflasyonun tek sorumlusu Çetinkaya mıdır? 

Madem hedefler tutturulamadı neden Merkez Bankası'nın başına hedefleri tutturamayan kurulun üyelerinden birini atadınız!

Murat Çetinkaya'nın görevden alınması bağımsızlığın fiilen bittiğinin de göstergesidir. Artık Sarayın kibirli adamının elini tutan kalmadı. Merkez Bankası guvernörlüğüne kendini atayabilir. 

Türkiye bir kez daha kendi hatalarının kurbanı olacaktır. Bunun sorumlusu her türlü denetlemeyi reddeden, kurum ve kurulları birer birer yok eden, Türkiye ekonomisini neoliberal popülizmin bataklığına batıran Saray'ın başıdır.

Bugün Çorlu Tren faciaasının yıldönümü. CHP'nin hazırladığı rapor yaşananların bir felaket değil bir katliam olduğunu gösterdi. Verdiğimiz araştırma önergeleri AKP ve MHP tarafından reddedildi. Haklarını arayan aileler polisin baskısı ile karşı karşıya kaldı. Bakın tam bir yıl geçti adalet yerini bulmadı. Biz Çorlu'da yaşamını yitirenlerin aileleri ile mücadele edeceğiz. 

Son bir yılda bu rejimin ülkeyi getirdiği nokta ortada. Deveye sormuşlar neren eğri diye, o da demiş ki benim nerem doğru. Bu sistemin tutar bir yanı yoktur.

ODTÜ'de öğrenciler yurt yapımına değil, yapıldığı yer ve KYK tarafından yapılmasına karşı. Bizim derneklerimiz bu yurtları yapmayla talip. KYK tarafından bu kadar büyük yurt yapılmak istenmesi bütünlüğü bozar. Çankaya Belediyesi'nin araçları içeri alınmadı. Niye ruhsat yok. Buna bile izin vermediler. Sabah Gülizar Biçer Karaca ve iki milletvekili arkadaşımız ordaydılar, yapılan zulüm hiç hoş değil."

İlgili Haberler
Merkez Bankası'ndaki görevden almanın nedeni Babacan mı?
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş