Faik Öztrak: "Sandıkta oy çalamayanların seçimi çalma çabasıdır"

Faik Öztrak: "Sandıkta oy çalamayanların seçimi çalma çabasıdır"
CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, "Geçersiz oylardan seçimi alamayacağını görenler şimdi seçimi iptal etme peşindeler. Sandıkta oy çalamayanların seçimi çalma çabasıdır" dedi.

AKP'nin Büyükçekmece'de seçim iptali talebiyle ilgili açıklamalar yapan CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı ve  Sözcüsü Faik Öztrak, "AKP'nin Büyükçekmece'de usulsüz seçmen iddiasıyla oradaki seçimleri iptal başvurusu haberi, ilginçtir. İşlerin nereye doğru gitmekte olduğunun göstergesidir. İl Seçim Kurulu böyle bir talebi uygun görmemektedir. Ama anlaşılan kafalarda böyle bir senaryo yavaş yavaş yazılmaya başlanmıştır. Geçersiz oylarla seçimi alamayacağını görenler şimdi seçimi iptal etme hamlelerine girişmektedirler. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu yaşananlar sandıkta oy çalamayanların şimdi seçimi çalmaya niyetlendiklerini açık seçik ortaya koymaktadır." ifadelerini kullandı.

Öztrak'ın açıklamasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"Anlaşılan planlanmış bir senaryo seçimin ertesi gününden itibaren ortaya konulmuştur. Bu güne kadar ortaya konmayan, çıkarılmayan FETÖ'nün siyasi ayağı şimdi düğmeye basmıştır. Milletimizin haremi ismetine operasyon çekenler bu defa milletin iradesine musallat olmaya çalışmaktadır. Seçim sonuçları üzerinde şaibe yaratarak sonuçları itibarsızlaştırmak, diğer yandan YSK üzerinde baskıyı arttırmak amaçlanmaktadır. Biz bu senaryoları 7 Haziran, 1 Kasım seçimleri arasında yaşamıştık. "

"17 İLÇEDE GEÇERSİZ OYLARIN SAYIMI BİTMİŞTİR"

"İstanbul'la ilgili sabah elimize gelen rakamlar: 17 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiştir. 119 bin 652 oy sayılmıştır. AKP'ye 2 bin 184 oy, 785 oy İmamoğlu'na yazılmıştır. 18 bin 742'dir aradaki fark. Bu farkın kapanmayacağı ortadır."

"Seçim sürecinde oylar sayılırken memurlara baskı yapmak ciddi bir sorumluluktur. Sayın Bahçeli bu sorumluluğun altından zor kalklar."

"İstanbul seçimlerinden Venezüella hadisesi çıkarmak akıllara zarar bir husustur. Partimizden kimse kimseyi sokağa çağırmamıştır. Bu konuşmalarıyla Bahçeli, kendisi sokak tehdidi yapmıştır."

"Gerçekten bu seçimleri, İstanbul seçimlerini iptal ettirme noktasına kadar gitmeyi düşünenlerin kalkıp CHP'nin seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İmamoğlu'nun sözlerini bahane ederek söylediklerini anlamamız mümkün değil. Karşımızda çok ciddi bir algı operasyonu vardır. Sayın İmamoğlu, YSK sitesini açın bakın İstanbul seçimlerinin kazanananıdır. Orada onun ismi var. Yıllarca bu ülkede başbakanlık, TBMM Başkanlığı yapmış bir kimsenin seçim sonuçlarını AA kararttığı noktada "biz seçildik" diye çıkmasıyla bunu karşılaştırmak mümkün dahi değildir."

  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.