Faik Öztrak: “Son derece organize bir eylemdir”

Faik Öztrak: “Son derece organize bir eylemdir”
CHP sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na düzenlenen saldırı nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, “Yapılan sıradan bir provokasyon değildir. Son derece organize bir eylemdir” ifadelerini kullandı.

CHP sözcüsü Faik Öztrak, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na düzenlenen saldırı nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Öztrak, “Yapılan sıradan bir provokasyon değildir. Son derece organize bir eylemdir. Yapılan saldırı ülkemizin iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denilen birtakım paçavralarda kimler CHP'yi hedef gösterdiyse, birtakım operasyon kanallarında kimler Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, CHP'lilerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa bu saldırının altyapısını hazırlayanlar onlardır” ifadelerini kullandı.

Öztrak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“DİMDİK AYAKTA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken dilin sahipleri, bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır. Biz CHP'nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırının arkasındaki güçlere karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz.”

“GÜN KIZGIN DEMİRİ SOĞUTMA GÜNÜYSE…”

 “Gün kızgın demiri soğutma günüyse herkes buna göre davranmalıdır. Ancak, demiri bugün bile kızdırmaya çalışan siyasiler olduğunu bugün bile görüyoruz. Onları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Bu saldırının failleri derhal yargı önüne çıkarılmalıdır.

Cevaplanması gereken çok sayıda soru vardır. Bunlar cevaplanmalı ve kamuoyu rahatlatılmalıdır. Daha bir kişi bile tutuklanmadığını haber alıyoruz oysa bu işin failleri bellidir.

“ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”

“Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak mutlaka ve derhal istifa etmelidir.

Milli Savunma Bakanı'na bir sorumuz var. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen o evi yakın diye bağıran hainlere dönüp de "mesajlarınızı verdiniz" demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh, ne mesajını vermiştir? Bu nasıl bir cümledir. Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidir.

Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvay-i Milliye'nin devamı olan Halk Partisi'yiz.”

İlgili Haberler
"Polis evime geldi, işlem yapmadan geri gitti"Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı"Kılıçdaroğlu'na saldıranlar dışarıdan geldi"
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş