Faillerden haber yok!

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Gazetemize sırtlanlar, çakallar ve sansarlar tarafından yapılan saldırının üzerinden bir hafta geçti faillerden henüz haber yok. Evet; İstanbul'da polislerimize yönelik alçakça saldırıda 44 şehidimiz var. Emniyet birimleri elbette söz konusu saldırıya odaklanmalı. Ancak 25-30 kişinin saldırdığı gazete binasındaki bu olayı aydınlatmak için terörle mücadelenin dedektiflerine, organize suçların uzmanlarına ihtiyaç yok. Sonuçta polisin titiz çalışması ile failler bugüne kadar bir bir yakalanmalıydı. Daha önce yazdığım gibi Yeniçağ binası Adli Tıp Kurumu'nun hemen karşısında. O bölgedeki MOBESE kameralarının kayıtları ortada. Dahası edindiğim bilgiye göre sırtlanların geldiği araç ve diğerleri de tespit edilmiş. Bir tek kişiye ulaşılmasıyla bile bütün çetenin çorap söküğü gibi belirleneceğini 'Sarı Çizmeli Mehmet Ağa' da biliyor. Öyle ise bu işi ağırdan almanın anlamı ne? Polis şehit olunca yüreğimiz kanıyor. O gencecik çocukların tırnağına diken batmasını istemeyiz. Lakin polisin de bağımsız olarak olayları çözmede el-kollarının bağlandığına defalarca tanık olduğumuz için bu işin içinde bit yeniği arama hakkımızı dillendirmeliyim.

***

Söz konusu saldırı yandaş ya da havuz medyasına yapılsa aradan bir kaç saat geçmeden en az 3-5 gözaltı ile zanlılara ulaşılmaz mıydı?

Diyelim ki bir AKP teşkilatının binasının camları kırılsaydı? Veya yandaş gazeteler aynı saldırıyla karşı karşıya kalsalardı ne olurdu?

Bakanlar Kurulu acilen toplanıp hükümetin sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklama yapmaz mıydı? Saray'dan öfke ile Recep Tayyip Erdoğan bağırmaz mıydı? Yeniçağ'a yapılan saldırıda başta okuyucularımız olmak üzere bütün Türkiye ayağa kalkarken ne hikmetse MHP'nin Balgat'taki Genel Merkez yönetimi ile beraber "Reisçiler"den ses çıkmadı. Bir kınama, "geçmiş olsun" mesajı dahi yok! Kirlenmiş sosyal medyada birileri kına bile yakarken, iftiraların sonu yok. Takmışlar troller arslan gibi gazetecilik yapan İsmail Saymaz'a... Yok efendim sosyal medya hesaplarını ele geçirip, İsmail gibi bu mesleğin yüz akını infaz edeceklermiş! Yel kayadan bir şey götürmez! İsmail'in yazdığı "Fıtrat-İş Kazası Değil, Cinayet" adlı kitabının zekatını ödeseler eyvallah diyeceğim.

***

Gelelim bağımsızlığı her gün tartışılan mahkeme kararlarına. Sayın Meral Akşener ve Ümit Özdağ'ın MHP'den ihraç edilme kararına yapılan itiraz reddedilmiş. Hakimlerin siren seslerinden korkusunu biz değil bizzat hukukçular açıklamadı mı? O kararı veren hakimler Saray'ın öfkesini üzerlerine çekmek istemeyerek, topu Yargıtay'a atıyorlar. Sonuçta Sinan Oğan gibi, yüksek yargı, ihraçları haksız bulacak ama Balgat ve Saray zaman kazanmış olacak! Vay be ne ala memleket!

Başta MS olmak üzere, şeker ve kalp rahatsızlığı olan Hüsnü Mahalli için tutuklama talebi yaktı yüreğimi. Sağlık açısından durumum iç açıcı olmasa da "Hüsnü Mahalli'yi bırakın, beni alın!" diye sesleniyorum. Duyan var mı?

.....

Not: Konferansa Davet

Cuma günü (bugün) saat 18:00'de Antalya Öğretmen Evi'nde FETÖ ile mücadelenin geçmişi, bugünü ve yarınını konuşacağız. Antalya Türk Ocakları'nın düzenlediği konferansa vakti olan tüm okuyucularımızı bekliyorum.

  • Yorumlar 12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları