Feci kaza trafiği felç etti

Feci kaza trafiği felç etti
İstanbul Acibadem'de metrobüs yoldan çıkarak çok sayıda aracı ezdi. Feci kaza nedeniyle Anadolu'dan Avrupa yönü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü güzergahında trafik Kadıköy'ün Kızıltoprak istikametinden itibaren adeta kilitlendi.

Feci kaza İstanbul trafiğinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne doğru Anadolu’dan Avrupa yönüne doğru gitmek için sabah evlerinden çıkan sürücüleri etkiledi. Kazadan kısa bir süre önce Köprü’nün Avrupa yakası girişinde meydana gelen hasarlı bir kaza bu bölgeyi zaten etkilemiş, trafik durma noktasına gelmişti. İşte bu sıkışıklıkta nedeni henüz belirlenemeyen bir nedenle Avrupa yönünden Anadolu’ya gelirken kontrolden çıkıp içi yolcu dolu metrobüs kendine ayrılan yoldan çıkıp, duran trafikteki araçların arasına daldı. Ortalık savaş alanına döndü. Metrobüs olanca hızıyla araçları altına aldı. Hızı kesilmeyen metrobüs pek çok aracın üzerinde adeta merdiven gibi tırmanarak en son çift katlı otobüsün üst kısmına çarparak durabildi. Feci kaza nedeniyle metrobüs seferleri güçlükle yapılmaya çalışılıyor.

Metrobüsün altında en az dört otomobilin kaldığı belirtiliyor. Çok sayıda yaralı ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Kaza yerinde birbirlerine çarpmış onlarca araç ağır hasar gürdü, bazılarının sürücüleri ise hafif yaralandı. Dehşetin ardından Anadolu’dan Avrupa yönü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü güzergahında trafik Kadıköy’ün Kızıltoprak istikametinden itibaren adeta kilitlendi. Kaza, Avrupa’dan gelişleri de etkiledi.
 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş