Fener Patriği, 12 milyon dolar ve rüşvet

A+A-
Behiç KILIÇ

Biz kendi kendimize, iç piyasaya istediğimiz kadar yırtınalım ve Patrik’e giydirelim, hikayedir!..
Barto yapacağını yaptı, dünyaya mesajını verdi..
Memleketi iyicene bekçisiz bostana çevirdiler!.. Haramiler, kafalarına göre dalıp talan edebiliyorlar..
Elbette, PKK çetesine böyle yol verilirse, Türk topraklarında Kürdistan devleti emelleri böyle yeşertilirse, Barto da, krallığının ilan edilmesi saatinin geldiğine inanacaktır!..
Sözcüsü, Patrikhane basın müşaviri açıklama yapıyor,  “Efendi hazretlerinin sözünün arkasındayız. Zaten Türkiye’nin sıkıntısı malum, tek şikayetçi biz değiliz..”  diyor. Bu ne demek?.. Bu sözlerin manası, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde barındırılmalarına müsaade edilen ihanet şebekelerinin nasıl bir işbirliği-ittifak içerisinde bulunduklarının göstergesidir..
Devlet yönetimindeki özürlü görüntü ortada.. Ülkeyi yöneten siyaset ile silahlı kuvvetler, açık seçik bir yoğun itiş kakış içerisinde birbirine düşmüş vaziyette.. Bu ortamda hainin yol almasından kolay ne var?!!
Türk Devletine baş kaldıranların, Türkiye içerisindeki güçlerini ibret verici bir şekilde görüyoruz..!
PKK’daki gibi  “Papazın ardındakiler de”  malum matbuatın yıldızlarıdır..
Akademisyen takviyeli olarak...
Barto’nun saldırısı afişe olunca, onu yeniden aklayıp paklama işine soyunuverdi malum matbuat.. Patrikhanenin akçalı gücünden dünkü yazıda biraz söz etmiştik.. Barto’yu böyle cüretkar -saldırgan yapan unsurlar arasında, iç piyasada kurduğu “duygusal” ilişkilerin önemi vardır..
2001 yılına ait bir belge ortaya çıkmıştı.. O belge şöyleydi..
 “Ekim 2001’de ABD Özel Planlar Dairesi tarafından bir misyon oluşturuldu. Bu misyonun amacı İstanbul Ekümenik Patrikhanesi bünyesinde yer alan Ruhban Okulu’nun açılmasını sağlamak idi.
İstanbul Ekümenik Patriği Bortholomeos Hazretleri bu karar hakkında bilgilendirildi ve onun da onayı alındı.
Patrik hazretleri, bu kararın başarıya ulaşması için konu ile ilgili Türk makamlarına rüşvet verilmesi gerektiğini bildirdi.
Patrik hazretleri ile temasımızdan sonra Metropolit Halkidon Yuvakim bizimle bağlantıya geçti ve ödenmesi gereken rüşvet miktarını 12 milyon ABD doları olarak bildirdi.
30 Ekim 2001’de dairemiz adına Bay Harold Rhode, bankaya ve hesap numarasına 12 milyon dolar yatırdı.
Daha sonra yaptığımız istihbarat faaliyetleri neticesinde 12 milyon ABD doları tutarındaki meblağın avukat Awadh Obaid Al-yamani ve Bay Alfred Joseph Baldacihino, Bay Ali Gökçe, Bay Mohamed A. Hettini ve Denizaşırı Brokerlik kurulusu adına transfer edilmiş olduğu gerçeği ile yüz yüze geldik.
Bu kişiler zaten bizim tarafımızdan uzun zamandır Patrik hazretleri adına yatırımlar yapmakla görevlendirilmiş kişiler olarak bilinmekteydiler.”
Rapor böylece uzayıp gidiyor. Tekrarlayalım, bu belge
ABD Savunma Bakanlığı Özel Planlar Dairesi’nin raporu olarak kamuya yansımıştı.. Ne oldu?.. Devreye hemen Türkiye’nin eliti, sermaye ağaları ve emirlerindeki matbuat girdi, Patrik bu işten ak pak sıyırtıldı!..
Tabii canım, kim rüşvet almıştır ki zaten bu işlerden?!..
 Şu ortalarda salınan kadınlı erkekli, Türk tipi (!) patrikhane korosunun Barto’nun eline eteğine yapışması tamamen duygusaldır zaten!..

Yazarın Diğer Yazıları