Fethullah ve Korkunç İvan!

A+A-
Özcan YENİÇERİ

                15 Temmuz günü Allah'a kulluk yerine 'kula kulluğu' esas alan bir şebekenin gerçek yüzüyle Türkiye tanıştı. Yüce bir inancın bir meczup elinde ne hale düşürüldüğünü herkes gördü. Bu ülkenin içinden çıkan birilerinin kendi insanlarına, değerlerine ve simgelerine nasıl hunharca saldırdığına şahitlik etti.

                Bir insan kendi meclisine, kendi polisine-askerine ve kendi halkını nasıl düşman haline getirilir? Bu soruyu cevaplandırabilmek için bu hareketi tanımak gerekir. Fetullah, bu yönü itibarıyla bir masumu bir zalim haline getirmenin adı olmuştur. Bunu nasıl başardıkları ise üzerinde durulması gereken bir bahsi diğerdir!

Ruhu öldürmek ya da robot!

                Bu hareket ilk önce sözde kutsal bir inanç uğruna çocukları iğdiş etmekle işe başlamış, uhdesine aldıklarının karnını doyurmuş, kafalarını ise boşaltmıştır. İlk yaptığı iş bir ahtapot gibi sarıp sarmaladığı gençlerdeki inisiyatifi, iradeyi, yaratıcılığı ve sorgulayıcılığı yok etmek olmuştur.

Böylece bu hareket 'hayır' demesini unutmuş, yumuşak başlı, acınacak kadar evcilleşmiş, kula kulluğu benimsemiş, yerine göre kendi özgürlüğüne kendi eliyle son veren robot insan türünü ortaya çıkarmıştır.

                Böyle bir kişi, varlığını hak davaya adadığını sanan, kendi adına başkalarının düşündüğünü düşünen ve kendisine "yap" denileni yapan, "yapma" denileni ise yapmamaktan ibaret bir robottur.

                "Kul hakkı" ya da "Büyük Abilerin İstiareleri!

                TSK'yı neden hedef aldıkları üzerinde durulması gereken önemli bir husustur. Gençlere ev ve yurtlarda devleti, sistemi ve rejimi öncelikli olarak ele geçirilmesi gereken en büyük hedef olarak gösterilmiştir. Bunun yolunun da askeriyeden geçtiği, genç insanların beyinlerine nakşedilmiştir.

                Tıpkı IŞİD gibi yalnız kendi tuttuğu yolun "hak", kendi dışındaki herkesin batıl üzere olduğu ifade edilerek genç zihinler zehirlenmiştir.

Emniyetin yansıyan raporlarında evlerine ya da yurtlarına aldıkları gençlere  "askeriye içerisinde ateist, sol zihniyette, Atatürkçü zihniyette subayların olduğu, bunların yerine kendileri gibi inançlı Müslüman insanların görev yapması gerektiği" duygularını aşılamışlardır.

                15 Temmuz gibi girişimleri yapabilmek için Fettullahçı çete onlarca yıl yatırım yapmıştır. TSK'ya sızmak için her şeyi mubah görmüşler, hiçbir sınır tanınmamışlardır.

Fetullah örgütü soruları çalma, sağlık raporu, mobing ve her türlü yıldırma yöntemleriyle sahipsiz ve örgütsüz Anadolu çocuklarını askeriyeden uzaklaştırmada kullanılmışlardır.

                Haksız yere sınav kazanan bazı saf öğrencilerin, sınavdan önce kendilerine çözdürülen deneme sorularının, Askeri Lise Sınavı'nda çıkan sorularla birebir aynı olduğunu görmesi ve bu olayın "kul hakkına" girdiği için rahatsız olduklarını belirtmeleri üzerine FETÖ mensuplarının, "Siz, oraları çok karıştırmayın, bu soruları Fethullah Gülen'in yanında bulunan büyük abiler gece yattıkları istihare rüyalarında görüyor. Askeriyedeki dinsizleri temizlemek için bu konu caiz" demişlerdir.

                ***

                Gençlerden askeri liseye gitmek istemeyenler ise "siz seçilmiş kişilerdensiniz, askeri liseye gitmediğin takdirde 'şefkat tokadı' yiyeceksin. Bir daha devlet kurumlarında hiçbir işe giremeyeceksin" şeklinde tehdit edilmiştir.

Yazılı sınavları kazanan öğrencilere mülakat soruları ezberletilmiştir!

Fetullah hareketinin özü eğitimde, sanatta, siyasette, ekonomide, askeriyede kısaca devlette iktidar olmak hırsı vardır.

Bilindiği gibi iktidar putu karşısında insan kalabilmek çok zordur. İster Fethullah isterse Korkunç İvan olsun fark etmez! Bu tür anlayışlarda Korkunç İvan'ın dediği gibi iktidar; Tanrıdır. "İktidara karşı gelen Tanrıya karşı gelir; Tanrıya karşı gelense kâfirdir. Bu da günahların en büyüğüdür. Bu sözler, bütün iktidarlar için doğrudur, kan ve savaşla elde edilenler için bile" 

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları