Maç severlere müjdeyi verdiler

Maç severlere müjdeyi verdiler
FIBA ile Twitch işbirliği bugün resmi olarak duyuruldu. Bu işbirliğine göre basketbol maçları Twitch üzerinden yayınlanacak.

Oyuncuların yayın platformu olan Twitch büyümeye devam ediyor. Şimdi ise Twitch ile  FIBA arasında bir anlaşma imzalandığı açıklandı. Bu anlaşma ile bazı basketbol maçları  Twitch üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak. 
FIBA, Kadınlar Avrupa Ligi ve 3x3 basketbol maçları dahil bir çok maçların Twitch’te ücretsiz olarak yayınlanacağını belirtiyor. Ancak büyük maçlar yine şifreli olarak yayınlanacak gibi görünüyor.  FIBA da bildiğiniz gibi büyük maçları futbol maçları gibi yayın kuruluşlarına veriyor. Bu yüzden tüm maçların ücretsiz olması şimdilik mümkün görünmüyor.
FIBA'nın belirtiğine göre büyük maçlar da yine Twitch üzerinden canlı yayınlanabilecek. Toplamda yılda 600 saatin üzerinde maçı Twitch üzerinden ücretsiz yayınlayacak olan FIBA, basketbol sevenleri bu kararı ile memnun edecek gibi görünüyor.
FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis konuyla ilgili; "FIBA olarak, her gün dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan bir canlı yayın hizmeti olan Twitch ile bu benzersiz işbirliğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yenilikçi anlaşma, FIBA ailesini genişletme stratejik hedefimizi daha da güçlendirecektir." ifadesini kullandı. 
Bu anlaşma, FIBA ailesini genişletmek ve küresel erişim, farkındalık ve kilit pazarlarda katılımı artırarak basketbolda kadınları teşvik etmek de dahil olmak üzere FIBA'nın stratejik hedefleriyle uyuşuyor. Twitch'in benzersiz küresel kullanıcı topluluğu göz önüne alındığında FIBA bu sayede daha fazla sporsevere erişebilecek.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58