FIFA açıkladı! İşte Dünya Kulüpler Kupası’nın yapılacağı yer

FIFA açıkladı! İşte Dünya Kulüpler Kupası’nın yapılacağı yer
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Çin'de düzenlenmesi planlanan ancak salgın nedeniyle ertelenen Kulüpler Dünya Kupası Aralık 2021'de Japonya'da yapılacağını açıkladı. Öte yandan FIFA,  kadın futbolculara en az 14 hafta annelik iznine ayrılacağını ve bu süre zarfında sözleşmedeki maaşının 3'te 2'sini alacağını belirtti.

AA'da yer alan habere göre, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 2021 Kulüpler Dünya Kupası'nın düzenleneceği yeri açıkladı.

FIFA'dan yapılan açıklamada, daha önce Çin'de düzenlenmesi planlanan ancak yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenen turnuvanın Aralık 2021'de Japonya'da yapılacağı belirtildi.

AYNI YILDA 2 TURNUVA

Katar'ın ev sahipliği yapacağı 2020 FIFA Kulüpler Dünya Kupası da salgın sebebiyle 1-11 Şubat 2021'e ertelenmişti. FIFA böylece, aynı yıl içinde bu turnuvayı iki kez düzenlemiş olacak. 

KADINLAR MAAŞININ 3'TE İKİSİNİ ALACAK

Öte yandan, FIFA Futbol Paydaşları Kurulunun (FSC) kadın futboluna yönelik yeni küresel standartlar içeren teklifleri FIFA Konseyi tarafından kabul edildi.

Buna göre, özellikle hamilelikten kaynaklanan hak kayıplarını önlemeyi amaçlayan teklif doğrultusunda kadınlar, en az 14 hafta annelik iznine ayrılacak ve bu süre zarfında sözleşmedeki maaşının 3'te 2'sini alacak.

Kulüpler, işe dönüş sonrası kadın futbolcuları takıma geri alacak ve formlarına kavuşmaları için tıbbi destek verecek.

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58