Financial Times'tan Meral Akşener açıklaması!

Financial Times'tan Meral Akşener açıklaması!
İngiltere'nin ünlü gazetelerinden Financial Times, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için en büyük tehlikenin Meral Akşener olduğunu yazdı.

İngiltere'nin ünlü gazetelerinden Financial Times gazetesinde yayınlanan, Mehul Srivastava tarafından yazılıp Türkiye'nin konu alındığı makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı durdurabilecek tek politikacının Meral Akşener olduğu belirtildi.

Erdoğan, Akşener'li MHP'den çekiniyor

Makalede Türkiye'de Tayyip Erdoğan'ın ilahlaştırıldığına dikkat çekilirken, Türklerin son on yılda onun sözlerini, ruh halini, sağlığını, giyim tarzını benimsediğinin altı çizildi. Erdoğan'ın, son dönemde Meral Akşener üzerinde yoğunlaştığı ve Akşener'in Genel Başkan olduğu bir MHP'den çekinmeye başladığı ifade edildi.

Meral Akşener'in MHP'de Genel Başkanlığa gelmek için elinden gelen tüm mücadeleyi verdiği yorumu yapılırken; Erdoğan'ın partisi AKP'nin ise, millyetçi seçmenlere hitap etmeye çalıştığı vurgusu yapıldı.

Erdoğan'a yakın bir müşavirin "Cumhurbaşkanının Akşener'den çekincesi yok" ifadeleri kullanıldığı da makalede verilirken, bunun çok da gerçeği yansıtmadığı ve ülkenin geri kalanının büyük ilgiyle Akşener'in mücadelesini izlediği belirtildi.

Akşener'in Genel Başkan olması durumunda MHP'nin hareketleneceği ve Erdoğan'ın için başkanlık arzusunun 'rüya' haline geleceği ifade edildi. Bu duruma karşı dolaylı engellemelerin yapıldığı ve MHP'nin Genel Başkanlık koltuğunda Devlet Bahçeli'nin kalması için yoğun mücadele verildiği belirtildi.

Ülkedeki tek politik karizma

Meral Akşener'in popülaritesinin gün be gün arttığına ve Erdoğan'a rakip olabilecek tek politikacı konumuna geldiğinin dikkat çekildiği makalede, Akşener'in Ocak ayından beri yaklaşık 40 şehirde on binlerce kişiye miting verdiğine değinilerek şu yorum yapıldı: "O, Erdoğan karşısında ülkedeki tek politik karizma"

  • Yorumlar 60
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş