Fiyatları rüzgar ile beraber uçtu. Tanesi 15 liraya yükseldi

Fiyatları rüzgar ile beraber uçtu. Tanesi 15 liraya yükseldi
Karadeniz'de sert esen rüzgarlar, palamut fiyatlarını da yükseltti. Palamutun tanesinin 15 liraya yükseldiği belirtildi.

Karadeniz'de şiddetli rüzgarlar, palamut fiyatlarını da vurdu. Sinop Abalı Su ürünleri Kooperatifi Başkanı Ömer Tuncer, bölgede rüzgarın hızının zaman zaman 20 kilometreye kadar çıktığını söyledi.

Sert esen rüzgarın avcılığı olumsuz etkilediğini anlatan Tuncer, birkaç gündür rüzgar sebebiyle avcılıkta düşüş yaşandığını belirtti.

"İKİ GÜN DAHA SERT ESMESİ BEKLENİYOR"

Avcılığın azalmasıyla palamudun tane fiyatının bir anda 15 lira seviyesine yükseldiğine işaret eden Tuncer, "İki gün daha rüzgarın bölgemizde sert esmesini bekliyoruz. Meteorolojik veriler bunu gösteriyor. Dolayısıyla avcılıkta yaşanan düşüş tezgahlara yansıyor. Bir süredir tanesi 5-10 liradan satılan palamut şu an 15 liraya kadar yükseldi. Belki bu iki gün içinde daha da yükselecek." diye konuştu.

Tuncer, balıkçılara sert esen rüzgara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarısında bulunarak, "Kötü durumlarla karşılaşmamak adına dikkati olunması gerekiyor" dedi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş