Fuhuş sektörü

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Tarihi MGK toplantısıyla Türk ekonomisinin 13.8’lik küçülme yaşadığı raporunun aynı gün yayınlanması tesadüfün iğne deliği olmasa gerek. Tıpkı Köşk’te zirve yapılırken İstanbul’da Çiçek Albay’ın tutuklanması gibi. Ama memleket güllük gülistanlık. Baksanıza yandaş medyanın manşetlerine. “Bugün seçim olsa AKP yüzde 39.8 oy alırmış” Breh breh breh.. denmez de ne denir? Sonuçta meslek erbapları yüzde 0.2’lik bir fark ile inandırıcılıklarını tıpkı demokratlıkları gibi pek de güzel yansıtmışlar. Yandaş medyaya göre KOBİ’lere kredi yağıyormuş, Akdeniz sahillerine yabancı turistten çok yerliler akın etmiş. ÖTV ve KDV’nin indirilmesiyle başta otomotiv satışları olmak üzere, beyazdan kahverengiye kadar eşya satışlarında patlama yaşanıyormuş. TOKİ’nin yaptığı konutların yanında lüks villa ve katlar için orta direk uzun kuyruklar oluşturuyormuş. Hâsılı kelam Türkiye dünyanın 17. değil, 7. büyük ekonomisi olup, tıkır tıkır işleyen ekonomisi ve darbe korkusu olmayan mutlu insanların yaşadığı ferah bir gezegenmiş.
Türkiye’nin son yedi yılının beşinde ekonomiden sorumlu bakanı olan Abdüllatif Şener,  “Bu hükümet dünyanın en başarısız hükümeti” diye iftira atmış. Hangi sektöründe niçin küçülmenin yaşadığını anlatırken de 1945’den bu yana yani savaş şartlarından daha ağır kriz yaşanıyor demiş. AKP’yi kuran mahşerin dört atlısından biriyken baş tacı edilen Şener’in bu açıklaması yandaş medyada haber değeri bulmuyor. Ne de olsa Şener boyun eğmiyor.
Bir dönem magazinden ekonomi sayfalarına kadar tüm gazetelerin aranan adamı televizyon kanallarının yıldızı Sinan Aygün’ün ATO’da hazırlattığı  “Neler Oluyor Bize”  raporunun da haber değeri yok, yandaş medyaya göre. Sadece Haber Türk’ün manşete çektiği birkaç gazetenin kısaca gördüğü rapora göre üç büyük ilde vesika bekleyen kadın sayısı 30 bin. Türkiye genelinde ise başvurular 60 bini geçiyor. Yıllık dört beş milyar dolarlık fuhuş sektörüyle ilgili araştırma raporu her halde darbeciler tarafından hazırlandığı için bu defa vatandaştan gizleniyor.
Türkiye’de faaliyet gösteren 56 genelevde üç bin hayat kadını çalışıyor. Türkiye genelinde tescilli hayat kadını sayısı ise 15 bin. Bu rakamlara vesikasız çalıştırılanlar dahil değil. Gizli fuhuşun alıp yürüdüğü canım memleketimde vesikalı ve gizli hayat kadını sayısının 100 bin olduğu tespit edilmiş. Türkiye nüfusunun 35 milyonu kadın. Hesaba dökülünce her 350 kadından biri fuhuş batağında. Her bir sermaye 200 bin ile 1 milyon değerinde. Büyüme de bu olsa gerek.
Araştırmada 15-40 yaş arasında fuhuş yapan kadınların sayısına travestiler, transseksüeller, eşcinseller ve nataşa olarak bilinen yabancı kadınlar dahil değil. Yoksulluğun ateşlediği fuhuşa sürüklenenlerin yüzde 63.4’ü resmi, yüzde 12.2’i ise imam nikahlı kadınlardan oluşuyor. 21 yaşını doldurup evli olmayan Türk vatandaşı olma koşulu istenen fuhuş vesikası için 60 bin resmi müracaat memleketimin perişan halini yansıtmıyor mu?
Şimdi bunları yazdık diye bizler bu araştırmayı yaptırdı ve açıkladı diye Sinan Aygün, malum davada örgüt üyeliğiyle suçlanacak.
Bazen ayıp ettiğimizi de düşünüyorum. Yolsuzluk ve rüşvet olaylarında dünyada ilk beşe giren Türkiye’nin yüzde 13.8’lik küçülme ile dünya şampiyonluğunu kutlamak yerine iftira mı atıyoruz ne? 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları