Galatasaray'da şok gelişme!

Galatasaray'da şok gelişme!
Galatasaray Kulübü bir açıklama yayımlayarak, kadın basketbol takımında bulunan korona pozitif vakalar nedeniyle FIBA Kadınlar Avrupa Ligi birinci grup aşamasına katılamayacağını duyurdu.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nda son bir haftada üç oyuncunun PCR testlerinin pozitif çıkması ve oyuncuların Covid-19 semptomları göstermesi sebebiyle FIBA Kadınlar Avrupa Ligi birinci grup aşamasına katılamayacağı açıklandı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada,"Basketbol takımımız, 1-4 Aralık 2020 tarihlerinde Macaristan'ın Sopron kentinde düzenlenecek EuroLeague Women birinci grup aşamasına takımımızda son bir haftada üç oyuncumuzun PCR testlerinin pozitif çıkması ve oyuncularımızın Kovid-19 semptomları göstermesi sebebiyle katılmayacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Oyuncu, idari ve teknik heyetimizin geri kalanının PCR testleri negatif olmasına rağmen, FIBA Avrupa ile yapılan görüşmeler ve FIBA Sağlık Komisyonunun tavsiyesi ışığında ekibimizin birinci dereceden temaslı olarak kabul edilmesi ve yüksek risk taşıması sebebiyle takımımızın katılımı bu turnuva için iptal olmuştur. Takımımızın turnuvada oynayacağı maçların statüsü hakkındaki karar, ilgili makamlar tarafından ileri bir tarihte açıklanacaktır."

en-9uorxcaez-sk.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş