Gazze tamam da Kırgızistan'a kim sahip çıkacak?

A+A-
Arslan BULUT

AKP hükümeti, İHH’nın organize ettiği Gazze’deki İsrail ambargosunu kırma girişimini destekledi, sonuç malum; 10 Türk, İsrail askerleri tarafından öldürüldü.
Recep Tayyip Erdoğan hâlâ, “500 yıl önce nasıl İspanya’dan kovulan Musevilere sahip çıktıysa bizim dedelerimiz, bugün de biz Filistin’de oradaki kardeşlerimize sahip çıkıyoruz. Olay bu”  dedi.
Çok iyi çok hoş da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Barack Obama’ya Hamas’ı güçlendireceği gerekçesiyle Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın kaldırılmasına karşı olduğunu söylediği ileri sürülüyor. Gerçi iddiayı öne süren İsrail’in Haaretz gazetesidir ama haberin gerçek olduğu biliniyor zaten.

* * *

Odatv.com’da Emekli Kurmay Albay Haydar Ateş imzalı bir değerlendirme yapıldı. Konunun uzmanı olduğu anlaşılan Ateş, Filistin devletinin kuruluşunu hiçbir Arap ülkesinin istemediğini sebepleriyle anlattıktan sonra şöyle diyor:
* “Türkiye, daha kuruluşundan itibaren İsrail’in hamisi olarak görevlendirilmiştir. 1947 yılında İsrail devletinin kurulmasını planlayan ABD, 1946 yılından itibaren önce bu bölgede İsrail’i koruyacak hami bir devlet aradı ve Menderes ve yandaşları ile anlaşarak bu devletin Türkiye olmasına karar verdi.
* ABD, ilk iş olarak, çok partili döneme geçiş için Türkiye’yi zorladı. Bu arada, 1948 yılında Filistin devletini ortadan kaldırdı. Sonra, 2 yıl gibi kısa bir sürede, Menderes ve yandaşlarını çok büyük paralarla ve barış gönüllüleri adı altında Türkiye’ye soktuğu ajanları vasıtasıyla destekleyerek, iktidara taşıdı ve hemen gizli birçok anlaşmaya imza attırdı.
* Bu anlaşmalardan biri, 50 yıllık olup 2000 yılında süresi dolan, Türkiye’nin güneydoğu bölgesinde petrol çıkarma haklarının ABD şirketlerine verilmesini öngörüyordu.  Sadece bu anlaşma bile tam bir ihanet belgesidir.
* Bundan sonra işbaşına gelen tüm hükümetlere ABD tarafından vize verilmesinin ilk şartı İsrail’in hamiliğiydi. Recep Bey de bunu yapmış, ABD’deki Yahudilerden madalyalar almıştır.
* Recep Bey’in tek derdi, referandum ve seçim öncesinde, Hamas’ı ve özellikle halkın dini duygularını sömürerek ve kullanarak iç politikada dikkatleri işsizlik, ekonomik çöküntü, hukuk ihlalleri ve ülkenin kaynaklarının yabancılara peşkeş çekilmesinden uzaklaştırarak iktidarını devam ettirmektir.”

* * *

Kırgızistan, Soros tipi darbeden sonra durulmadı. Oş ve Celalabad şehirlerinde neler olduğunu  Başbakan Yardımcısı Azimbek Beknazarov anlatıyor:
“Maskeli silahlı kişiler şehir merkezinde olay çıkardılar. Bu grup rastgele vatandaşlara ateş ederek olay yerinden ayrıldı. Gittiler, Kırgızların yaşadığı mahallelerde Kırgız gençlere ateş ettiler. Bir veya iki saat sonra şehrin Özbek mahallesinde bu kez Özbekler silahla tarandı. Kırgızlar Özbeklerin kendilerine saldırı düzenlediğini Özbekler de Kırgızların saldırısına uğradıklarını düşünerek kent merkezinde birbirine girdi.”
Ahıska Türkleri de saldırılardan nasibini aldı. Bu şehirlerde kan gövdeyi götürüyor. 100’den fazla ölü var.

* * *

Kırgızlar da Özbekler de Ahıska Türkleri de Türk Milleti’ne mensuptur. Yani onlar bizim öz kardeşlerimiz..
Kırgızistan’ın geçici yönetimi olayları durdurabilmek için Rusya’dan asker istedi. Rusya bu öneriyi reddetti. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Kırgızistan’da Türk halklarının birbirine düşürülmesini neden seyrediyor?
Yahudiye sahip çıktık, Araplara sahip çıktık; anladık da biraz da Türklere sahip çıkalım!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları