Geçtiğimiz yılın en büyük iftirası!

A+A-
Hasan DEMİR

Bir camiayı “Kanla beslenen” bir “kesim” olarak göstermek, geçtiğimiz
yılın en büyük iftirası idi.
İsim vermeyeceğim. Zaten bu iftirayı kim(ler)in yaptığını herkes biliyor. Üstelik iftiracılardan hesap da sorulmadı. Meselâ hiç biri mahkemeye verilmedi.
“Kanla beslenmek” demek ne demek?
 Bu ülkede milyonlarca vampir mi var? Yoksa bu insanlar organ ticareti ile mi
geçiniyor? Allah’tan iğne ucu kadar
korkusu olan ve kalbinde hardal tanesi kadar da olsa imân bulunan bir insan kanla beslenebilir mi?
 İftiracılar bu ülkede, “Terörist askerleri vursun, yurdun dört bucağına şehit tabutları gitsin, şehirleri kan gölüne çevirsin, ben de oy alayım” düşüncesinde olan insanlar yaşıyor iddiasındalar. Açık söylüyorum, kim böyle bir zihniyet taşıyorsa, onun aklından zoru vardır. Akıl sağlığı yerinde olmasına rağmen böyle bir düşünce taşıyorsa, bu sefer de onun imânı tartışılır. Mehmetçiğin ve masum insanların şehit edilmesini istemek, Mehmetçiğin ve masumların düşmanları ile aynı safta olmak demektir. “Kandan beslenenler” iftirasına maruz kalanların içerisinde bu düşüncede olan bir tek kişi bile yoktur. Ömrümde böyle düşünen bir insana rastlamadım. “İnşallah PKK cinayet işler de oyumuz artar” diyen bir kişiye rastlasam, yüzüne tükürürüm.
Annem de tükürür. Komşular da,
tanıdığım herkes tükürür. Bu insanların
yüzüne mahşer günü Allah’ın Resulü bakmaz, Cenab-ı Hakk o düşüncedeki bir kişiden razı olur mu? Olmaz. Allah’ın razı olmadığının yerinin neresi olduğunu her Müslüman bilir. Bu topraklarda böyle bir insan yoktur. Askerin, sivilin ölümüne sevinenler bellidir ve onların itibarı gayet yüksektir, ama konumuz bu değil. Konumuz, aklı başında kocaman kocaman insanların bu iftirayı nasıl atabildikleridir. Hem böyle bir iftira atabilmeleri, hem dönüp, oyunuzu bize verin demeleri, diyebilmeleridir. Belki de onlara bu sözü söyleten şehit cenazelerindeki görüntülerdir. Askerden evladının cenazesi gelen anne babalar ve şehit yakınları teröre lanet okursa, vatan bölünmez diye haykırırsa, birileri de tutup, bu cinayetler sizin beceriksiz politikalarınız yüzünden oluyor derse, bunun cevabı, “Siz kanla besleniyorsunuz!” olabilir mi?
Olamaz ama oldu.
İnşallah bundan sonra olmaz.
Çünkü gerçekten bu millet Müslüman’dır. Müslüman olduğu için sabırlıdır. Devlet tecrübesi vardır, savaş tecrübesi vardır, mağlubiyeti de galibiyeti de yüzlerce kez tatmış bir millettir. Devletsizliğin, kardeş kavgalarının nelere mal olduğu genlerinde yazılıdır. Öyle olduğu içindir ki tam otuz yıldır o şehit cenazelerinde, hatta PKK’nın toplu katliamlarında bile bir gün olsun bir Türk evladı, “Kahrolsun Kürtler” dedi mi? Siz bir tek şehit annesinin ağzından evladının mezarı başında Kürt için kötü söz söylediğini işittiniz mi? Demedi, çünkü o Kürt’le PKK’yı ayırma ferasetine sahip. Tetiği çekeni de çektireni de bu ülkeyi yönetenlerden çok daha iyi fark edebiliyor.
Böyle bir milletin, bu şehit yakınlarının bırakınız ellerini, ayaklarından öpülür. Bu ne büyük bir sabır, bu ne müthiş bir basirettir böyle. Bu insanlara cenazelerinde olsun gözyaşı dökmeyi çok görmek, “Ayılıp bayılma” diye tepeden ahkâm kesmek, yetinmeyip, onlarla birlikte ağlayanlar için “Kanla beslenenler” damgası yapıştırmak, sonuçları tahmin dahi edilemeyen bir bölücülüktür.
Bir gün, “Yeter!” derler...
Daha başka bir şey derler, sizin gibi onlar da kan falan demeye başlar; ipin ucunu öyle bir kaçırırsınız ki, bir de bakmışsınız bu topraklar gerçekten kan gölüne dönmüş. Bu yazı bir daha inşallah böyle şeyler söylememeniz dilek ve duası için yazılmıştır.
Madem ülkeyi yönetiyorsunuz, ağzınızdan çıkana dikkat edin.
Sonuçlarını hesap edin. 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları