Genç akademisyen İbrahim Kaan Tekin'in acı sonu! Haberi alan öğrencileri yasa boğuldu

Genç akademisyen İbrahim Kaan Tekin'in acı sonu! Haberi alan öğrencileri yasa boğuldu
Mersin'in Anamur ilçesinde iki grup arasındaki kavgayı ayırmak isterken 29 yaşındaki H.C tarafından bıçaklanan Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Programı Bölüm Başkanı İbrahim Kaan Tekin (29), hayatını kaybetti. Bekar olan öğretim görevlisinin cenazesi yapılan otopsinin ardından dün Anamur’da toprağa verildi. H.C.'yi yakalamak için çalışma başlatıldı.

DHA'da yer alan habere göre, Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Programı Bölüm Başkanı İbrahim Kaan Tekin kavgayı ayırmak isterken bıçaklandı. Tekin, hastaneye kaldırılmasına rağmen yaşamını yitirdi.

Olay, 23 Ocak Cumartesi günü Güzelyurt Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi Cerenler mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Programı Bölüm Başkanı İbrahim Kaan Tekin, ailesini ziyaret için gittiği ilçede iki grup arasındaki kavgayı ayırmaya çalıştı. Bu sırada kavganın taraflarından birinin savurduğu bıçak darbeleriyle kasığından yaralanan Tekin, ambulansla kaldırıldığı Anamur Devlet Hastanesi’nde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Bekar olan öğretim görevlisinin cenazesi yapılan otopsinin ardından dün Anamur’da toprağa verildi.

Polis ekipleri, Tekin'in ölümüne neden olan şüphelinin kimliğinin H.C. olduğunu tespit etti. Ekipler, H.C.'yi yakalamak için çalışma başlattı. Haberi alan yakınları ve öğrencileri ise yasa boğuldu.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş