Gerçeğine binemedi ama 4 günde tamamladı. Kardan yaptığı uçakta vakit geçiriyor

Gerçeğine binemedi ama 4 günde tamamladı. Kardan yaptığı uçakta vakit geçiriyor
Sakarya'nın Serdivan ilçesinde daha önce hiç uçağa binmediğini söyleyen İbrahim Kurt, bahçesinde yaklaşık 5 metre uzunluğunda 2 metre yüksekliğinde kardan uçak yaptı.

Serdivan ilçesi Çubuklu Mahallesi’nde yaşayan İbrahim Kurt, yoğun kar yağışının ardından evinin bahçesinde biriken karları bir araya getirerek uçak yaptı. Geçen yıllarda arkadaşlarıyla birlikte kardan dev bir yılan ve gemi yapan İbrahim Kurt, korona virüs salgını nedeniyle tek başına başladığı uçağı 4 günde tamamladı. İbrahim Kurt, 5 metre uzunluğunda, yaklaşık 2 metre yüksekliğindeki kardan uçağın çizgilerinin ortaya çıkması için ise boya kullandı. Uçağının içinde vakit geçirdiği anlar da uçağın büyüklüğünü gözler önüne sürdü.

ucak1-003.jpg

Hayatında hiç uçağa binmediğini söyleyen İbrahim Kurt, “Yamaç paraşütü yapıyorum. O yüzden uçuş konusunda meraklıyım. Hiç uçakla uçamadığım için kardan uçak yapmayı düşündüm. Yağışın da güzel yağmasıyla birlikte karı değerlendirmek için uçak yaptım. Uçağı 4 günde inşa ettim. Korona virüsten dolayı topluluklar pek oluşmuyor, ben de bir yardımcı arkadaş çağırmadım. Bu yüzden yardımcı bulamayınca kar toplaması, inşa etmesini biraz uğraştırmasına rağmen 4 günde tamamladım” dedi.

ucak2-001.jpgucak3.jpgucak4.jpgucak5.jpgucak6.jpgucak7.jpgucak8.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58