Gerçekte Türkmenler katlediliyor mu?

A+A-
Ahmet GÜRSOY

                Türkmen Dağı'nda Amerikalılar yeniliyormuş... Aydınlık Gazetesi'nin manşeti böyle...

"Türkmen Dağı'nda ABD'ye darbe" manşeti kurşun gibi... Bütün milliyetçi vatansever duygularımızı Rusya vuruyor da Aydınlık koruyor mu?.. Yoksa, gerçek, Aydınlık'ın iddia ettiği gibi Türkiye'yi yöneten hükümet, Türkmenlerden kendine yandaş bir birlik kurdu da, bunları Amerikan kuvvetlerine angaje mi etti?

Bilmiyoruz...

İşte tam bu noktada, Türkmenler meselesini takip etmesi gereken MHP yöneticilerinin kamuoyunu aydınlatması gerekmez mi? Çünkü hükümete güvenmiyoruz.

Neden?

E, ortada Türkiye'nin geleneksel millî anlayışını yansıtan geleneksel dış politikayı uygulayan bir hükümet yok ki? Siciline bakın mesela... Türkmenlerin Kerkük'teki varlığını, sınırlarının gücünü, toprak bütünlüğünü kim kayıp ettirdi?

Hükümet!

Tuzhurmatu'ya bakın... Orasını IŞİD ne hale getirdi?

Niye?

Çünkü onlar Şii Türkler...

Bizimkiler de Sünni olduğuna göre sahip çıkmaya gerek yok... Türkiye'deki hükümet, Barzani ile birlikte Kuzey Irak'ta resmen Kürdistan kurdu. Sadece kursa iyi, Türkmenleri de kurulmasına destek verdiği bu Kürdistan'a armağan etti. Misak-ı Millî'nin bütün değerlerini tek tek kayıp etti.

Kimin umurunda?

Kim karşı çıktı?

Kim yürüdü?

Kim yüksek sesle haykırdı?

MHP mi?

Hayır!

Bu sebeple halen şimdi şu an, Türkmen Dağı'nda neler olduğunu birileri bize net olarak bütün açıklığı ile anlatmadıkça, meselenin karmaşıklığı sürecektir. Aydınlık Gazetesi meseleyi solculuk bağlamında Rusya ile ilişkilendirerek ideolojik yakınlıktan dolayı mı sahipleniyor, yoksa gerçekte, Türkiye, söylendiği gibi MİT aracılığı ile orada Türkmenlerden Esad karşıtı Sultan Murat adıyla bir birlik kurdu da Amerika'nın çıkarlarına teslim mi etti?

Bunu bilmemiz lazım..

Eğer öyle ise, Sultan Murat adının böyle bir birliğe verilmesi kadar abes bir şey olamaz. Bu Osmanlı'ya, millî tarihe saygısızlıktır. Çünkü bütün sultanlar, Vahdettin hariç Batı'ya teslim olmayı asla düşünmemiş, yabancı ülkelerin adamı olarak çalışmayı gurur saymamıştır.

Hele Sultan Murat, birincisinden dördüncüsüne kadar Batı'dan alan (dikkatinizi çekerim veren değil alan) sultanlardır.

Türkmenlerin en büyük hatası Türkiye'yi doğru tahlili etmeden ve Türkiye'deki milliyetçilerle değerlendirmeden Türkiye'deki hükümetlere güvenmeleridir.

Meselenin tam burasında Erol Mütercimler'in bir tespitine yer verelim. Mütercimler, MİT TIR'ları meselesi sırasında Başbakan Davutoğlu'nun herkesin gözünün içine baka baka hem de yeminle, silahların Türkmenlere gittiğini söylediğini, bunun Suriye devletince bir ihbar sayıldığını ve meşru hükümete saldırma hakkı verdiği tespitinde bulundu. Bağlı olarak da Davutoğlu'nun açıklamalarını Sinan Oğan'ın yalanlayarak "Türkmenlere silah gitmediğini" belirttiğine dikkat çekerek, Bahçeli'nin bu itiraza sinirlendiğini ve Oğan'ın üstünü çizdiğini söyledi.

Sonuçta, tam olarak neler olduğunu bize önce MHP yöneticilerinin söylemesi gerekiyor, sonra da hükümetin.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları