Gizli görüşme...

A+A-
Murat TAŞKIN

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, 13 Mart’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Trabzon’da bir görüşme yaptı. Ama bu görüşme, tıpkı Başbakan Erdoğan’ın zamanın Genel Kurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Dolmabahçe’de yaptığı görüşme gibi kayıtlara geçti. Yani, “Gizli Görüşme” diye..
Dolmabahçe görüşmesinden hareket edecek olursak, Başbakan ile Trabzonspor Başkanı arasındaki bu görüşmenin içeriğini de kamuoyu öğrenemeyecek demektir.
Oysa, kamuoyunu ilgilendiren konuların tüm çıplaklığı ile paylaşılması gerekmiyor mu? Paylaşılmadığı zaman, her kafadan bir ses çıkmasına ve bilgi kirliliği yaratılmasına neden olunmayacak mı? Birileri değil çokları “şeytanın avukatlığına soyunarak” olur olmaz varsayımları kamuoyunu yönlendirmek, şartlandırmak ve hatta birbirine olan karşıtlıklarını, ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi arttırmaya çalışmayacaklar mı? Bugüne kadar bu az mı yapıldı?
Üzerinde “Gizlilik” kaydı bulunan, hatta mahkeme tarafından, “konu hakkında yayın yapılamaz” kararı da verilen yargıya intikal etmiş hemen hemen tüm hukuki davaların en ince ayrıntısına kadar pazarlarda sergilendiği bir süreçte, ikinci bir Dolmabahçe sendromunun sergilenmesine ne gerek vardı ki?
Bunun için, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, ne yapar, ne eder, Başbakan’dan izin mi alır, bilimem ama Trabzon’daki görüşmenin içeriğini ve de alınmış bir karar varsa (ki olması da ayrı yanlışlıktır) bunları zaman geçirmeden kamuoyu ile paylaşmalıdır.
Yoksa, zaten kaos içinde olan Türk futbolu, bir de böyle gizli görüşmelere mahkum edilirse, korkarım ki yakında gelecek olan UEFA’nın vereceği men kararlarıyla birleştiğinde tam bir felaketin içinde düşecektir.
O nedenle, Türk futbolunda her şey, yeşil çimenlerin üzerinde sergilenen top oyunu gibi açık olmalıdır.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları