Göbeklitepe tepeden tırnağa dezenfekte edildi

Göbeklitepe tepeden tırnağa dezenfekte edildi
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 12 bin yıllık geçmişe sahip Şanlıurfa Göbeklitepe'de belediye ekipleri dezenfeksiyon yaptı.

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Şanlıurfa, Göbeklitepe, korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte edildi.

Haliliye Belediyesi'ne bağlı ilaçlama ekibi, Göbeklitepe'de Covid-19 tedbirleri kapsamında çalışma yaptı. Özel kıyafetli ekipler, Göbeklitepe'deki ziyaretçi merkezi, animasyon gösteri salonu, mağaza, kafeterya, otopark, yürüyüş alanları ve servislerde özenli bir şekilde dezenfeksiyon gerçekleştirdi.

vrxwsi1lmk-hz1ftx-ggpw.jpg

Ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyen Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, salgın sürecinin ilk gününden itibaren sorumluluk alanlarında başlattıkları dezenfeksiyon ve maske dağıtımını sürdürdüklerini söyledi.

z0-hkte7fkyjj28-zlxlqa.jpg

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Göbeklitepe'de de ekiplerin aralıklarla dezenfeksiyonu sürdürdüğünü anlatan Canpolat, "Buraya gelen yerli ve yabancı turistler çok rahat bir şekilde Göbeklitepe'yi gezebilirler.

oo31ureuek-dsh0yapbz7g.jpg

Belediye olarak gece, gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Pandemiyle de ilgili olarak halkımızın sağlığı için elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyuyoruz" diye konuştu.

eer-ggy9tkoix9sdlkcxyq.jpg

KAYNAK: ANADOLU AJANSI

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş