Gökçeada'da kaybolan Teğmen Musa Bulut ve Başçavuş Toykuyu'dan iyi haber bekleniyor

Gökçeada'da kaybolan Teğmen Musa Bulut ve Başçavuş Toykuyu'dan iyi haber bekleniyor
Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi açıklarında içinde 5 kişinin bulunduğu teknenin batması sonucu bir kişi öldü, kaybolan Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ve Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu'yu arama çalışmaları ise devam ediyor.

Çanakkale'ye bağlı Gökçeada'da 5 kişinin bulunduğu teknenin batması sonucu bir kişi öldü, Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ve Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu ise kayboldu. Kaybolan iki komutanı arama çalışmaları devam ediyor. 

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, Gökçeada Laz koyu önlerinde içinde 5 kişi bulunan özel bir fiber teknenin battığı, iki kişinin yüzerek karaya çıktığı, diğer 3 kişinin kayıp olduğu bilgisinin alındığı belirtildi.

Açıklamada, olay mahalline derhal 1 Sahil Güvenlik helikopteri, 4 Sahil Güvenlik botu ve 1 Sahil Güvenlik Dalış Timinin sevk edildiği aktarılan açıklamada, "Bölgede başlatılan arama kurtarma faaliyetleri neticesinde 1 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştır. Kayıp olan 2 kişinin arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir." ifadesi kullanıldı.

Olayda kurtulan iki kişinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.  

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş