Gülen'in kişisel eşyalarını açık artırma ile satmışlar

Gülen'in kişisel eşyalarını açık artırma ile satmışlar
İzmir ve Balıkesir'de eş zamanlı düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alınırken, Gülen'in yemek yerken kullandığı peçetelerin ve diğer kişisel eşyaların açık artırma ile satıldığı tespit edildi.

İzmir merkezli 2 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel  Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmada 20 kişi gözaltına alındı.  Alınan bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen  soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar ekipleri tarafından İzmir  ve Balıkesir'de bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Hakkında gözaltı  kararı verilen 31 şüpheliden aralarında darbe girişiminin ardından açığa alınan  Karabağlar İlçe eski Müftüsü Abdülcebbar Altun'nun da  bulunduğu 20 kişi  gözaltına alındı.

GÜLEN'İ REDDEDEN VAKFI ELE GEÇİRDİLER

FETÖ terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in Türkiye'de olduğu dönemde  İzmir'de 1989 yılında Kuran-ı Kerim öğretilmesi amacıyla kurulan Raif Cilasun  Eğitim Ve Kültür Vakfı'na giderek buraya ait arazileri istediği, vakfın kurucusu  Raif Cilasun tarafından bu talebin reddedildiği öğrenildi. Vakıf kurucusunun  vefatının ardından FETÖ mensuplarının vakfa sızdığını fark eden yönetim kurulu,  2010 yılında öğrencilere Kuran-ı Kerim dersi verilmesi için yaptırılan binayı  Diyanet İşleri Başkanlığına devretti. FETÖ üyelerinin, Kuran-ı Kerim yerine terör  örgütü lideri Gülen'in kitaplarının okunduğunu fark eden ve buna engel olan  dönemin Konak İlçe Müftüsü'nün de görevden alınmasını sağladığı belirlendi.

MENDİL AÇIK ARTIRMAYLA SATILMIŞ 

FETÖ üyelerinin, ele geçirdiği vakfa kendilerinin yönetebilecekleri  şekilde para topladıkları, bu amaçla aralarında Fetullah Gülen'in Pensilvanya'da  yemek yerken kullandığı peçetesinin de bulunduğu birçok objeyi "kişisel eşya"  olarak fahiş fiyatlarla satışa çıkardıkları, vakfın yönetmeliğinde kira  gelirlerinden öğrencilere burs verilmesi gerektiği belirtilmesine rağmen bu ve  himmet olarak aldıkları paraları vakıf üzerinden aklayarak örgüte aktardıkları tespit edildi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş