Hakan Şükür'e 'arazi' çalımı

Hakan Şükür'e 'arazi' çalımı
FETÖ’nün ‘MİT ve bürokrasi imamı’ olduğu öne sürülen Hazim Sesli'nin Hakan Şükür'ün Uşak'a yatırım yapmasından rahatsız olduğu ve Şükür'e verilmesi planlanan arazileri kendi şirketine aldığı iddia edildi.

FETÖ'nün ‘MİT ve bürokrasi imamı' olduğu öne sürülen işadamı Hazim Sesli'nin, Hakan Şükür'ün ortak olduğu enerji şirketi için Uşak Organize Sanayi Bölgesi'nden (OSB) verilmesi planlanan bedelsiz devlet arazisini kendi şirketlerine tahsis ettirdiği ortaya çıktı. Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan FETÖ iddianamesine ilginç bir tanık ifadesi girdi.

Habertürk’te yer alan habere göre; Uşak Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışan Y.Ç., Uşak polisine verdiği tanık ifadesinde, “Ünlü futbolcu Hakan Şükür, 2010'da 3 ortakla kurduğu HBA isimli enerji şirketi için Uşak'a arazi bakmaya geldi. Devletten teşvik amaçlı arazi almak için Hazim Sesli ile irtibata geçti” dedi. Y.Ç., “Hazim Sesli, Hakan Şükür'ün arazi için Uşak'a gelmesinden rahatsız oldu. ‘Niye bu firmayı buraya getiriyoruz, bu işi kendimiz yaparız' diyerek o dönem HER ve HERA isimli enerji şirketi kurdu. Daha sonra devletin teşvik amacıyla bedelsiz olarak verdiği araziler bu şirketlere tahsis edildi” diye konuştu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş