Halilhodziç mi?

A+A-
Murat TAŞKIN

Herkes, her istediğini “patır patır” alıyor.
Sıra Trabzonspor’a gelince, adeta “kırk dereden kurk su getiriliyor.”
Getiren, yani zorlaştıran kim? Alınacak teknik direktör mü? Yoksa, alacak olanlar mı? Trabzonspor’da sorunun cevabı, ağırlıklı olarak “alacak olanlar” gibi görünüyor. Daha doğrusu spor kamuoyu böyle algılıyor.
Ersun Yanal’ın ayrılışından sonra başlayan teknik adam arayışı yaklaşık 3 aydır aralıksız sürüyor. Şenol Güneş ile başlayıp, Samet Aybaba fiyaskosu ile olağanüstü genel kurula kadar dayanan arayış sürecinde Erikson ve Fernandez derken, kala kala elde yabancı olarak Halilhodzic, yerli olarak Giray Bulak kaldı.
Son birkaç gündür de, ağırlık daha önce Trabzonspor’da görev yapmış, disiplini ile bilinen ancak şansız bir süreç yaşamış olan Halihodzic’den yana olmaya başladı. Gerekçesi ise “hem Trabzon’u tanıyor, hem de ucuz.”
Gariptir, daha önce görev yapmış olanlara acımasız derecede karşı duran, diğerlerine ise mutlaka bir kulp bulan Trabzonspor kamuoyu Halilhodzic söz konusu edildiğinde sesini çıkarsa da pek yükseltmiyor. Şu anki tablo, Trabzonspor camiası sanki Halilhodzic’i kabullenmiş gibi gözüküyor.
Bunun sebepleri arasında, sürekli arayış ve bunların da başarısızlıkla sonuçlanmasını da saymak mümkündür.
Olağanüstü kongreye 15 gün gibi bir süre kalması da Sadri Şener’i “Bir an önce bu iş bitsin de nasıl biterse bitsin” noktasına da getirdiği için, kanaatimde bu iş hafta sonuna kadar nihayete erdirilecektir. Sonrasında ise, olağanüstü kongreye sunulacak yeni yönetim kurulu listesinin tartışması başlayacaktır ki, emin olun teknik direktör arayaşından daha çok tartışılacaktır. Çünkü, başkanın mevcut yönetimin en az üçte birini değiştirme düşüncesinde olduğunu herkes biliyor. Bu değişimin enaz sancıyla anlatılması gerekiyor. Çünkü, ardından takıma yapılacak takviyelere sıra gelecektir ki, bugüne kadar yapılan Ferhat, Zafer ve de Tjikuzu’nun taraftarı kombine almaya sevk edecek kadar cazip olmadığını söylemek lazım. Kısacası, Sadri Şener, teknik direktör ile heyecanlandıramadığı Trabzonspor taraftarını yönetimdeki yeni yüzler ve  en az 2 flaş transferle sağlayacağı bir sürecin de içine girecektir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları