Hangi ölçüye göre adalet(!)

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Aldatılanlar, kandırılanlar cephesinde bile için için bir sorgulamanın başladığı 2012, 2013'te hâlâ "Değişim ve yeniden kuruluş sürecinin sivil alandaki en önemli gücü Hizmet'tir… Yaşanan bütün gündelik nefs ve iktidar kavgaları gider geriye yukarıda anlattığımız o gerçek tablo kalır", "Ergenekon'un yargılanabilmesi Fethullah Gülen ve Hizmet sayesinde oldu. Bunu inkar eden alçaktır", "Cemaatçi emniyetçiler, savcılar tarihe altın harflerle geçti", "Hizmet erlerinin devlet kademelerinde görev alması anaların ak sütü gibi haklarıdır", "Gülenciler devlete sızarken takiyye yapmakta haklıydılar. Bu meşrudur" yazan Rasim Ozan Kütahyalı, "FETÖ"den yargılanmadı.

Bir ara hakkında soruşturma iddiası çıktı sonra hooop konu kapandı.

***

"Gülen cemaatinin üyeleri Güneydoğu'da da fedakârca çalışıyor" diye övgüler düzen Emre Aköz, "FETÖ"den yargılanmadı.

***

Fethullah Gülen ve cemaatinin devlet içinde örgütlendiği yolundaki iddialara karşı çıkarak Gülen'i savunmak için yazı dizisi kaleme alan ve bu diziyi "Sosyo-politik bir gerçek olarak Hocaefendi Sendromu"  diye kitaplaştıran Mehmet Barlas, "FETÖ"den yargılanmadı.

İktidar medyası yazarı.

***

İzmirli gazetecilerin, Pensilvanya'ya, "FETÖ" denilen yapının "lideri"ne ziyaretini organize ettiği söylenen, Gülen'le Pensilvanya'da fotoğrafı bulunan Şebnem Bursalı, "FETÖ"den yargılanmadı.

İktidar medyasında basamakları hızla tırmandı.

***

Kumpasçı emniyetçileri, savcıları, hakimleri 'Fethullahçı suç örgütü' olarak, Fethullah Gülen'i de bu örgütün bir numarası olarak görenleri "Ucu Fethullah Gülen'e uzanacak çok büyük bir operasyonunun hayallerini kuran, çıldırmış, azgın azınlık" olarak tanımlayan Nagehan Alçı, "FETÖ"den yargılanmadı.

"Devlet"e hakareti dahi dokunulmazlığını kaldıramadı.

***

"Zaman gazetesinde çalışmışlığım var. Son yıllarda yazıişleri toplantısına katılmışlığım...Ergenekon soruşturmasında Gülen parmağı var ise, gerek o toplantılarda gerek koridorlarda "bizim emniyetteki çocuklar da amma iyi iş çıkardı keh keh" türü bir galibiyetin tınısına bir kez olsun rastlamam gerekirdi diye düşünüyorum. Ama hiç böyle bir şey olmadı" yazan Nihal Bengisu Karaca FETÖ'den yargılanmadı.

"Akil", "makul" akıl olarak konumlandırıldı.

***

(Gülen için)  "Kendisine saygı duyarım. Bağlılarını severim. Ki, aralarında dostlarım ve arkadaşlarım var…" yazan Ahmet Kekeç, "FETÖ"'den yargılanmadı.

İktidar medyası yazarı.

***

Dershane krizi sırasındaysa "Hoca efendinin hizmeti de lazım Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği de" yazan Abdülkadir Selvi "FETÖ"den yargılanmadı.

***

"Hocaefendi'ye edilen sözleri bana edilmiş gibi incitici buldum" yazan Hilal Kaplan "FETÖ"den yargılanmadı.

İktidar sahipleriyle hâlâ sıkı fıkı.

***

"Ülke iyi yönetilmiyordu. Çözüm hiçbir zaman darbe değildi. Sevindirici olan: "Halk getirdi, halk götürür demokratik çözümünü" hatırlatması oldu.

Halkın gücü, naylondan darbecilerin çağırısına uyup evine çekilmedi. Çekilseydi, darbeciler kazanacaktı. Ülkeyi kötü yönettiklerini gördüğü ve yaşadığı halde önce Başbakan sonra da Cumhurbaşkanı'nın çağrısına uydu.

Halkın gücü, sinmedi.

Tanklarının üstüne çıktı.

Demokrasi kazandı…

Bu çağda bize sunulana bak: Sen gel Boğaziçi Köprüsü önünü tanklarla tıka… Sen gel hava meydanının kapısını tankla kes… Sen gel TRT binasının duvarına tankları daya… Sen gel Meclis girişine tankları sırala…

Görüntüsü bile çirkin.

Hangi yılda kalmışsın!

Bu tabloya en küçük bir yakınlık, sempati duymak bile mümkün değil. Bu çağda bir ordunun düşeceği en saçma manzara bu olmalı…Milletin parasıyla okumuş, milletin parasıyla altına tank, helikopter, uçak çekmiş. Gidip Karayılan'ı, Cemil Bayık'ı yakalayıp teslim alamıyor. Kendi Genelkurmay Başkanı'nı esir alıyor. Bu halk darbeciyi niçin dinlesin?

Seçimle gelen.

Seçimle gitsin.

Halk getirdi.

Halk götürsün" yazan Necati Doğru, bu yazısı da "delil" sayılarak, FETÖ'den yargılandı ve "örgüte yardım" suçundan hapis cezası aldı!

***

Tıpkı Necati Doğru gibi, FETÖ'nün kumpas karargâhı işlevi gören Taraf'ça, "Balyoz darbecilerinin faydalanacağı gazeteciler" diye hedef gösterilen Emin Çölaşan, "FETÖ"den yargılandı ve hapis cezası aldı!

***

Gülen ve cemaatine karşı sayısız manşette imzası olan Metin Yılmaz, FOX TV'nin de yaptığı, CNN Türk'ün de yaptığı, Meltem TV'nin de yaptığı, Mesaj TV'nin de yaptığı haber ve  Hürriyet'in de yayınladığı, Posta'nın da yayınladığı, Vatan'ın, Sabah'ın da yayınladığı fotoğraf ortaya atılarak "FETÖ"den yargılandı ve ceza aldı.

***

Benim söyleyeceklerim bu kadar.

Bir hukuk, adalet, mantık, vicdan ölçüsü görebilen varsa buyursun yorumlasın.

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58