Haydar Baş, Erbakan ve MOSSAD

A+A-
Hasan DEMİR

Öyle bir bulanık su ki şu haber deryası, yorumcu gazeteciler, suyun kıyısında kalemden oltalarıyla balık tutmaya çalışan bir avcıdan farksız.
Böyle durumlarda oltaya hep küçük balıklar düşüyor, büyüğü dipte kalıyor. Neyse... Bugün bu haftaki son yazımız ve o kadar çok mesele var ki yazacak, izninizle bugün birden fazla konu başlığımız olacak.
Hayır, Haydar Baş ve Erbakan Hoca ile MOSSAD arasında geçmiş bir olay yok, mesele başka.
Vira Bismillah!
Efendim, Erbakan Hoca 28 Şubatın yıl dönümü vesilesiyle bir değerlendirme yaptı,  “Bu işin arkasında American İnstitute’nin Ortadoğu Uzmanı Alan Makovsky var”  dedi ve belgesini de gösterdi. Gerçi daha önce de kamuoyu bu belge ile tanışmıştı, tamam. Ama insaf edin lütfen, bu büyük bir haber değil miydi? ABD gibi emperyalist bir güç devreye koyacağı Büyük Orta Doğu Projesi için mevcut hükümetin gitmesini, yerine her dediğine evet diyecek bir hükümetin oluşturulmasını sağlamak için bir darbe planlıyor, bu darbeye “Peygamber Ocağı” dediğimiz Türk Ordusundan bir kısım asker ile seçmenin “Beni yönet!” diye yetki verdiği siyasetçileri alet ediyor, alet edilişin belgesi ortaya çıkıyor, gelin görün ki bu belgeye ne gazeteler, ne televizyonlar hak ettiği önemi veriyor? Önem verirmiş gibi görünenler de işi, mizah dairesi içerisinde tutuyor, “Erbakan’ın her zamanki işleri” hissini uyandırmaya çalışıyor.
Başka?
Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Haydar Baş’ın bir “Milli Ekonomi Modeli” var; ilim ve iktisat âlemine sunduğu. Sayın Baş’ın 2005’te ortaya attığı, yüzlerce ilim adamı tarafından tam 35 ülkede tartışılan ve ABD ve Rusya dahil pek çok ülkede bölüm bölüm uygulanan, Türkiye’deki siyasi partilerin bir kısmının kıyısından köşesinden nasiplenip seçim vaadi olarak sundukları Milli Ekonomi Modeli neymiş efendim 2002-2003 yıllarında planlandığı ileri sürülen “Ergenekon Darbe Plânı’nda” bölüm bölüm, hem de Haydar Hocanın aynı cümleleri ile yer alıyormuş! Sayın Melih Aşık ve Yavuz Semerci, Haydar Hoca Modelini 2005’te söyledi, Balyoz darbe planı 2003’te hazırlandığına göre 2005’teki konuşma nasıl orada olur, öyleyse Balyoz Darbe Planı “sonradan ve düzmece” demeye getirirlerken birileri de fırsat bu fırsat Haydar Baş’a vuralım, onu Ergenekoncu, onu 28 Şubatçı gösterelim derdine düştü. Şimdi Haydar Hoca çırpınıyor, “Cami bombalayacağım diyenlerle benim ne işim olur; ben cami yaptırmış, yüzlerce caminin yapımına katkıda bulunmuş bir insanım, 28 Şubat süreci beni 35 bin sayfalık iddialarla mahkemelerde süründürdü, cümlesinden beraat edene kadar anamdan emdiğim süt burnumdan geldi!” diye, ama kimin umurunda.
Ve tam bu sırada..
MOSSAD’ın PKK’nın başı Öcalan’ı Türkiye’ye hediye ettiği haberleri bütün gazetelerde, bütün televizyonlarda, yani bir MOSSAD’ı aklama paklama operasyonu, bir İsrail’i sevdirme gayreti..
Oysa aynı İsrail 2005’te vermesi gereken insansız hava aracı Heronları, tam beş yıl sonra, yeni teslim etmeye başladı.
Yani ABD ve İsrail PKK’yı siyasallaştırma kararı alana kadar geciktirildi araçlar, amaç, Türkiye PKK’ya diz çöktüremesin, masaya oturmaya mecbur kalsındı tabii ki. Maksat hâsıl oldu uçaklar ondan sonra geldi.
Basının önemli bir bölümü ise bir yandan ABD’nin 28 Şubat’taki rolünü, diğer yandan İsrail’in Heron ihanetini örtme ve bütün bunları MOSSAD’ı cilalayarak yapma derdinde.
Rabbim akıbetimizi hayreylesin!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları