"Her iki şirketten biri tarihe gömülecek"

"Her iki şirketten biri tarihe gömülecek"
Çınaraltı Sohbetleri'nin 'Ekonomi' başlığına konuşmacı olarak katılan Sözcü gazetesi ekonomi yazarı Murat Muratoğlu, "Türkiye’de her iki şirketten biri tarihe gömülecek" dedi.

Lüleburgaz Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında 2 yıldır yapılan Çınaraltı Sohbetleri ‘Umut Verenler' programının 29 Ağustos 2018'de gerçekleşen “Ekonomi” konulu sohbetinde konuşmacılar Ebru Baki ve Murat Muratoğlu oldu.

Baki, Türkiye'de paranın yüzde 40'ının, yüzde 20'lik dilimin elinde olduğunu söyledi. Gelir dağılımı bozuk olduğunu söyleyen Ebru Baki, “Türkiye'de en önemli konu orta gelir tuzağıdır. Orta gelir tuzağına düşüyoruz. Bu kadar baskıcı ortamda ekonomi de baskı altına alınır. Her şeyde dışarı bağımlıyız.” dedi.

“HER İKİ ŞİRKETTEN BİRİ TARİHE GÖMÜLECEK”

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu ise ekonominin gidişatının kötü olduğunu belirtti. Herkesi çok zor günler beklediğini söyleyen Muratoğlu, "Bu günleri çok arayacağımız günler geliyor. Bütün göstergeler bize maalesef bu geleceği söyledi. Bu ne demek oluyor Türkiye'de her 2 şirketten biri tarihe gömülecek. Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Faizler çok yüksek. Şirketler kredi alamıyor. Bir şirket kredi alamazsa üretim yapamaz. Bütün şirketler krediyle çalışır." dedi.

Muratoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Bayburt'a hava limanı yapmayın mesela. Ülkede 55 tane hava limanı var 45 tanesi zarar ediyor. Devletin harcamaları kesmesi gerekiyor. Hepimiz fakirleşiyoruz. Ama işin kötüsü dünya öyle ters bir dalgaya girdi ki her şeyin doğrusunu yapsak da fakirleşeceğiz. Önce bireysel tasarruftan başlamamız gerekiyor. O cep telefonunu değiştirmeyin. Beş yıl kullanın. ABD bize yaptırım uygulamıyor. Olayı dış güçlerde aramayın. Bazıları işsiz kalacak. Kış gelecek, gelmezse bana hesap sorun."

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş