Herkes buraya arkadaşlar!

A+A-
Arslan TEKİN

Millî hassasiyet sahipleri, parti farkı gözetmeksizin bir araya gelmeliler ve ortak bir platform kurmalılar.

MHP içi muhalefet önderleri, 15 Temmuz sarsıntısından sonra nihayet bir araya geldiler ve rejimi değiştirecek referandum vetiresinde ne yapacaklarını konuştular.

Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan, "Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Organizasyonu Komitesi" kurdular.

Mesele parti içi mücadeleyi aşmış ve Türkiye'nin bekası meselesine evrilmiştir. Onun için mümkün olduğu kadar, bütün kesimlerle -komünistler de dâhil- ele ele tutuşmak gerek. Komünizmin uyduluk tehlikesi kalkmıştır. Komünistler, içimizdeki farklı fikirdeki insanlardır. Memleket ne bizim, ne onların... Hepimizin.

İlk elde parti içi muhalefetin bir araya gelmesi, karamsarlığa sürüklenen kesime bir umuttur. Onun için önemli.

Ta başından yazıyorum... Milliyetçi Hareketçilerle, Balgat MHP'si arasında kapanmaz bir uçurum açılmıştır.

Bu saatten sonra, referandum için oy kullanan milletvekilleri: "Biz hata ettik. Sizinle beraberiz." deseler kabul görmemelidirler. Bu ikiyüzlü, içten pazarlıklı, herkesi her an arkadan vuracak tipler araya alınmamalıdır. (İçlerinde beni tanıyanlar, benim kitaplarımı okuyanlar, rica ediyorum, kitaplarımı elden çıkarsınlar... Sayfaları kirlenmesin!)

Milliyetçi Hareketçiler; her il, ilçe, belde ve hatta köyde birer komite kurmalıdırlar. (Komite tespitinde son derece titiz davranılmalıdır. Fethullahçıların hâlâ faal olduğunu düşünüyorum. Fırsat nerede karşılarına çıkarsa oraya sızacaklardır. Aman ha! Türkiye yeni bir "darbe" daha yemesin.)

Bu komiteler, referandum vetiresinde, performanslarıyla güçlerini de ispat edeceklerdir.

Komitelerin çalışması içe ve dışa dönük olacaktır ister istemez... Balgat'ın etrafına kalın bir duvar örülmelidir. Kalın duvarı örebilmek için hemen bütün il ve ilçelerde, MHP teşkilâtlarının komiteye tâbi olması için meşru bütün yollar denenmelidir. Kavga asla! Ağız dalaşına bile meydan verilmemelidir.

Birilerinin ne kadar hırçın olduğunu biliyoruz... Sindirme harekâtı mutlaka ters tepmelidir.

Balgat ve Beştepe koordinasyonu ancak böyle kırılabilir.

Balgat Mukîmi, "evet" çalışması için çok hevesli... Bir günde tam 38 tweet (tivit) atarak, öziçeli (kendisince) etrafını ikna etmiş oluyor. 38 tiviti tek tek inceledim. Etrafını ikna değil; esasında kendisini ikna için yazmış bu 38 tiviti. Halk umurunda mı?

Halk umurunda olsaydı, herkese danışmalı: "Başkanlık, gerekli. Beştepe'deki mutlaka başkan olmalı. Memlekete hayrı şudur." diyebilmeliydi, insanları peşinden koşturabilmeliydi.

Mukîm, halkın karşısına çıkabildi mi?!

"Hayır" komitesi, 18 Şubat'a gün vermiş... Tekrar bir araya geleceklermiş.

O güne kadar yapacakları ne? Bunu da halkın bilmesi gerekir.

Halkın bilgilenebilmesi için her yol açık tutulmalıdır.

Bir süredir "Saddamlaşma"ya karşı bir çalışma yapıyorum. Muhtemelen 18 Şubat toplantısına kadar yayınlanır.  Neden "Hayır" denmelidir? Bu sorunun bütün cevabı bu kitapta olacak. 

  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları