Herkes saraya çalışıyor...

A+A-
Ahmet GÜRSOY

İçinde bulunduğumuz süreçte herkes ve her şey saraya hizmet ediyor. Kimi açık, kimi gizli ve dolaylı yoldan. Bize düşen ise olup bitenleri anlamaya çalışarak okuyucuyu olabildiğince doğru bilgilendirmek.

                Örneğin MHP tabanı karışık...

Taban, MHP yönetiminin yaptıklarına anlam veremiyor.

MHP resmi sitesinde yayınlanan onca ağır, kime söylense altından kalkamayacağı kadar okkalı lafları her hafta Salı günü grup toplantısında söyleyen Bahçeli'ye ne oldu da tersine döndü bunu merak ediyor.

Yorumlar çok...

Kimi "geleceğini garantiliyor. Hepimizi yüzüstü bıraktı" diyor.

Kimi "görevli deniliyordu doğruymuş" diyor.

Kimi, "bir bildiği var bence. Başkanlık zaten gelecekti hiç olmazsa AKP'lilerle anlaşıp Türkiye'nin bütününe verecek zararı en aza indirmek istiyor" diyor.

Hangisi doğru?..

Bunu bize zaman gösterecek. Şimdi gördüklerimiz hiç hoşa giden şeyler değil. MHP, artık bir muhalefet partisi olmak yerine AKP'nin dümen suyunda onun yedeği durumunda olan siyasi bir kuruluş görüntüsü veriyor.

Ya CHP?

CHP'nin politikaları tutarlıymış gibi görünse de o da tutarlı değil.

Bu konuda da seçmenin kafası karışık.

Bir kısım insan diyor ki: "CHP, AKP'ye çalışıyor. Ne zaman AKP toplumla yüzleşecek olsa, ortaya hemen AKP'nin işine yaracak bir malzeme veriyorlar..."

Kimi diyor ki: "CHP, AKP'ye siyasi pas veriyor. Bunu bilerek yapıyorlar. İşte bakın darbe konusunda FETÖ'ye sınırları aşacak derecede destek verir duruma geldiler.

Evet, ortada haksız uygulamalar var.  Bu doğru. Hükümettekiler Kendileri de itiraf ettiler.

Evet, kurunun yanında yaş da yanıyor ama bunu dillendirirken CHP nerede duracağını hesaplamıyor..."

Başka?

Kimi de diyor ki, "Mustafa Kemal'in Türkiye'sini bölmek ve parçalamak istediklerini açıkça söyleyen PKK'lı vekilleri CHP nasıl savunabilir? Bunun gerekçesi demokrasi olabilir mi?"

CHP'lilere sormak lazım...

Bu dillendirenler devamla şunları soruyor: "Hem de başkanlık tartışmalarının ve referandum konusunun dillendirildiği bir sırada böyle bir politika yapılır mı?"

Bir başkası da sözü MHP ve seçim ilişkilerine getirerek diyor ki:  "Partisinin aldığı kararlar karşısında MHP tabanı kararsız durumda beklerken CHP, öyle bir politika üretiyor ki, hem kendisine gelecek MHP seçmenini elinin tersi ile itiyor ve hem de AKP'ye al sana pas, çak doksandan diyor."

Haksız mı?

Sanmam.

İşte bakın Başbakan Binali Bey ve AKP medyası verilen pası gole çevirmeye başladı bile...

Hâl böyle olunca Tayyip Bey şanslı...

Ben de olsam Meclis'ten çıkacak sonuçla yetinmem, doğrudan halka giderdim. Çünkü iktidar, muhalefet el ele, halkı Saray'a doğru itekliyor.

Bütün muhalefet Başkanlık sistemi gelsin diye Sarayın değirmenine su taşıyor. Kimi toplumun bölücü hassasiyetlerine vurarak, toplumu Saraya doğru itekliyor, kimi, açıktan, bütün söyledikleri o yenilir yutulur olmayan lafları kendisi söylememiş gibi yaparak bunu yapıyor.

Daha ne olsun...

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları