Hristo-fiyasko'nun maskesini düşürmenin tam zamanıdır

A+A-
Hüseyin Macit YUSUF

Başkanlık görevinde ikinci yılının dolması nedeniyle basın toplantısı düzenleyen Rum lider faşist Hristo-fiyasko,  “Rum tarafının (sözde)Türk işgalinin sona ermesiyle ilgili yaptığı iki kesimli, iki toplumlu federasyon önerisinin acı verici bir uzlaşma olduğunu”  söylemiştir. İki kesimli, iki toplumlu federasyon hedefinin terk edilmesinin tehlikeli bir yanlış olduğunu da dile getiren Hristo-fiyasko, uluslararası hukukun ve BM tüzüğünün Türkiye tarafından ihlal edildiğini, Türkiye’nin olumsuz tavrını değiştirmesi gerektiğini yinelemiştir. Basın toplantısında çözüm için takip edilen stratejik bir hedefin bulunduğunu dile getiren Hristo-fiyasko, “Bütünlüklü bir anlaşma olmadan hiçbir şey üzerinde anlaşılmış değildir” ilkesine dayalı müzakerelerin süreceğini belirtti. Anavatan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın beşli konferans önerisine karşılık olarak da, “BM, AB, Yunanistan, Türkiye, İngiltere, Kıbrıs Cumhuriyeti ve iki toplum temsilcilerinin katılacağı” uluslararası bir konferans önerisinde bulunan Hristo-fiyasko, bu önerileriyle uluslararası tanınmış varlık olarak “Kıbrıs Cumhuriyeti”ni odak noktasına koyduklarını ifade etti.
Hristo-fiyasko, ortak açıklama yayımlanmasına, “ara anlaşma olarak addedilmemesi ve Türk tarafının bundan istifade etmemesi ön koşuluyla” itirazının bulunmadığını ifade etti.
Hristo-fiyasko, göçmenlere seslenirken de, KKTC Taşınmaz Mal Komisyonu’nu görmezden gelmeleri ve başvurularını ileriye götürmemeleri çağrısını yineledi. Hristo-fiyasko, sorunun toplu başvurularla değil, siyasi sorunun çözümüyle giderilebileceğini de ekledi.
Hristo-fiyasko göreve gelmesinin ikinci yılında, federasyonun doğru ve çıkar bir yol olmadığını bir kez daha ikrar etmiştir. Hatırlanacağı üzere Hristo-fiyasko aylar önce yaptığı bir açıklamada federasyonu ‘ara formül’ olarak gördüğünü, esas ana hedefe, yani Enosis’e ulaşmak için ‘şimdilik’ federasyona inanır gibi görünmek zorunda olduklarını açıklamıştı.
Hristo-fiyasko düzenlediği basın toplantısında iki taraf arasında görüş ayrılıklarının varlığını ve bunların çözümünün de zaman alacağını açıklamıştır. Hristo-fiyasko iki taraf arasında uzlaşılması mümkün olamayacak hususların da varlığına dikkat çekerken; KKTC Cumhurbaşkanı Talat’ın ‘anlaşma hususunda iyimserim’ açıklaması ile hemfikir olmadığını belirtmiştir. Hristo-fiyasko aslında yoldaşı Talat’ın yeniden KKTC Cumhurbaşkanı olarak seçilmesini istememektedir. Hristo-fiyasko KKTC’ye sonuna dek inanmış ve içinde egemen KKTC’nin olmayacağı bir anlaşmayı hiçbir şartta imzalamayacak olan Başbakan Derviş Eroğlu’nun seçilmesini tercih etmektedir. Hristo-fiyasko böylelikle görüşmelerin kilitleneceğinin ve nihayette de Türk tarafını bütün dünyaya uzlaşmaz taraf olarak lanse etme imkanına kavuşacağının şeytani hesaplarını yapmaktadır.
Vakit kaybetmeden Hristo-fiyaskonun bu şeytani ve kurnazca planını bozmak gerekmektedir. Bunu bozmak için AB, ABD ve BM’ye ve dünya kamuoyuna gerekli uyarılar şimdiden yapılmalıdır. Hristo-fiyasko’nun maskesi şimdiden düşürülmelidir. Şeytani planı ve Hristo-fiyasko’nun olumsuzluğu örnekleriyle afişe edilmelidir. Yoksa Hristo-fiyasko’nun planı istediği şekliyle çalışırsa çok zor durumlara düşmemiz, yeniden uzlaşmaz taraf olarak damgalanmamız işten bile değildir. Rumun ve Hristo-fiyasko’nun uzlaşmaz olduğunun yüzlerce kanıtı belgeleriyle dünya kamuoyu ile hemen paylaşılmalıdır. Elimizdeki bu belgeler KKTC’nin tanınması için, ileride oldukça faydalı olacaktır. Anavatan Türkiye bu konuda her türlü katkısını ve gücünü ortaya koymaktan çekinmemelidir.Yunanistan’ın iflası da dahil olmak üzere birçok alanda güç kaybeden Rum-Yunan ikilisine ders vermenin tam zamanıdır...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları