Hristo-fiyasko’ya yakışan çözüm!!!

A+A-
Hüseyin Macit YUSUF

Rum Yönetimi Başkanı Enosisçi Faşist Hristo-fiyasko,  “Omorfo” nun (Güzelyurt) Kıbrıs Rum idaresine verilmeksizin, Kıbrıs sorununda çözüm olamayacağını savundu. Rum radyosunun haberine göre, sözde “Omorfo Belediyesi”, Astromerit Kültür Merkezi’nde  “anti işgal”  etkinliği düzenledi.
Etkinlikte sözde “Omorfo Belediye Başkanı” Haralambus Pittas, BM yetkilisine bir muhtıra vererek, “Omorfo”nun iadesini talep etti. Hristo-fiyasko etkinlikte yaptığı konuşmada, Kıbrıs Rum tarafının, sürecin ivme kazandırılması amacıyla kısa bir süre önce sunduğu üç eksenli önerilerin, Mülkiyet, Toprak ve TC kökenli KKTC vatandaşları konularının ilişkilendirilmesini önermekte olduğunu söyledi.
“Bu önerinin direkt olarak “Omorfo”nun Kıbrıs Rum idaresine geri verilmesiyle ilişkili olduğunu” belirten Hristo-fiyasko, Rum tarafının ayrıca Annan Planı’ndaki haritanın ne öngördüğünün ötesinde Kıbrıs Rum idaresi altına dönecek toprakların genişlemesini arzuladığını ve talep ettiğini kaydetti.
Hristo-fiyasko, çok sayıda Kıbrıslı Rum göçmenin Kıbrıs Rum idaresine geri dönmesinin, “Mülkiyet” başlığını çok daha az karmaşık ve çözümünü çok daha kolay hale getireceğini savundu.
Kıbrıs Rum tarafının, “Mülkiyet” konusunda sunmuş olduğu önerilere yönelik yapılan eleştiriler konusunda ise Hristo-fiyasko, bu önerilerin merkezinde, yasal hak sahiplerinin, mülkünün takasını, tazminat ya da iadesini isteyip istemeyeceği tercihinin bulunduğunu söyledi.
Kıbrıs Türk tarafının önerilerinin kabul edilmesinin mümkün olmadığını savunan Hristo-fiyasko, bu önerilerin, “Kıbrıslı” vatandaşların insan haklarıyla çatışma halinde olduğunu da ileri sürdü.
Hristo-fiyasko Güzelyurt’u istiyor; yoksa çözüm olmaz diyor. Hristo-fiyasko Maraş’ı istiyor; yoksa çözüm olmaz diyor. Hristo-fiyasko Türk askeri gidecek; yoksa çözüm olmaz diyor.
Hristo-fiyasko Türkiye’den gelen Türkler geri gidecek; yoksa çözüm olmaz diyor. Hristo-fiyasko tüm Rum göçmenlerin evlerine dönmesini istiyor; yoksa çözüm olmaz diyor. Hristo-fiyasko Federasyon istiyor; yoksa çözüm olmaz diyor. Hristo-fiyasko tek egemenlik, tek temsiliyet, tek vatandaşlık istiyor; yoksa çözüm olmaz diyor. Hristo-fiyasko üniter yapı istiyor; yoksa çözüm olmaz diyor. Hristo-fiyasko Kıbrıs’ın tümünü istiyor; yoksa çözüm olmaz diyor. Hristo-fiyasko kısaca Kıbrıs’ın Yunan olmasını istiyor; yoksa çözüm olmaz diyor.
Rum Enosis istiyor; Megali İdea ülküsünün gerçekleşmesini istiyor. Bu arsızlar artık iyice küstahlaştılar. Biz Kıbrıs Türklerine açıkça Kıbrıs’ta hayat yok diyorlar. Ve biz maalesef bu kafadaki eli kanlı katillerle müzakere masasında çözüm bulmak için kafa patlatıyor, enerji harcıyoruz.
Artık bu uzlaşmaz, utanmaz arlanmazlara bizim de isteklerimizi söylemenin zamanı gelmiştir:
Limasol’u, Baf’ı, Larnaka’yı almadan çözüm olmaz. Kıbrıs’ın her metrekaresinde Şanlı Türk Bayrağı dalgalanmadan çözüm olmaz. Ezan sesi Kıbrıs’ın her köşesinde kulaklarımızda işitilmeden, her köşesinde başımız secdeye varmadan çözüm olmaz. Şehitler diyarı Kıbrıs’ın tamamı, eski sahibi olarak biz Osmanlının torunlarının olmadan çözüm olmaz. Adanın tek egemen devleti KKTC olmadan çözüm olmaz. Kıbrıs’ın tamamı Türk olmadan çözüm olmaz. Kıbrıs Türk’tür Türk kalacaktır. Hadi bakalım Hristo çözüm olmaz olmaz diye tutturdun; al sana çözüm; şaşkın gözlüm...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları