İşte Erdoğan ve Bahçeli mutabakatı: İDAM+BAŞKANLIK= REFERANDUM

A+A-
Orhan UĞUROĞLU

MHP'li Devlet Bey; İdam cezasının şartlı da olsa geri getirilmesine, Anayasa'da eyalet ve federasyon olmadan Başkanlık olmasına, HDP'lilerin ve Cumhuriyet yazarlarının tutuklanmalarına, yurt içinde ve dışında terörle mücadele ile OHAL ile çıkarılan KHK'lara destek vereceklerini Erdoğan'a söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP'li Devlet Bahçeli Saray'da yaklaşık 1 saat baş başa önemli kararlar aldılar.

MHP Genel Merkezi'nin deneyimli Genel Başkan Yardımcısı görüşme hakkında Erdoğan ve Bahçeli'nin "gizlilik" kararı aldıkları için resmi açıklama yapılmayacağını vurguladı.

Bahçeli'nin 3 hilalli dosyasındaki konuları sorduğumda, "ülkemizin gündeminde olan konular tek tek dosyada yer aldı" dedi.

Ben de gündemdeki ve tabii dosyadaki başlıca konuları tek tek sorarak kerpetenle çivi söker gibi yanıtlar aldım.

İşte sorularım, işte yanıtları:

Soru: Bahçeli idam cezasının terör, darbe, kadın ve çocuk suçları gibi konularda şartlı da olsa geri getirilmesi halinde MHP'nin oy vereceğini öneriyor değil mi?

- Yanıt: Evet

Soru: Anayasa'da eyalet ve federasyon olmadan Başkanlık sistemi olmasını yani Türk tipi Başkanlık hükmü olan Anayasa değişikliğine Meclis'te MHP'nin destek vereceğini öneriyor Bahçeli değil mi?

- Yanıt: Evet

Soru: Bahçeli, HDP'lilerin ve Cumhuriyet yazarlarının tutuklanmalarına ve yargı kararlarına desteğini açıkça ifade ediyor değil mi?

- Yanıt: Evet

Soru: Yurt içinde ve sınır ötesinde, PKK, DEAŞ, PYD/YPG gibi terör örgütleri ile mücadele konusunda Bahçeli, AK Partiden dahi daha sert önlemler alınmasını istiyor ki bu konuda da MHP'nin AK Parti Hükümetine desteği açık değil mi?

- Yanıt: Evet

Soru: OHAL ile çıkarılan ve FETÖ ile mücadele amacıyla Hükümet tarafından yayınlanan KHK'lara MHP'nin "mağdur yaratmadan gereği yapılmalı" ilkesi ile destek vermesi Bahçeli'nin net tavrı değil mi?

- Yanıt: Evet.

Başka sorum yok.

Ve sonuç;

İşte Devlet sırrı budur.

İşte AK-MHP'nin Türkiye'deki siyasi koalisyonu budur.

İşte Genel Başkanlık koltuğundan AK Parti desteği ile "şimdilik" kalkmayan Devlet Bahçeli'nin ödediği siyasi diyet budur.

İşte Erdoğan ve Bahçeli mutabakatı ile Türk halkının önüne ilkbaharda gelecek siyasi formül: İdam+Başkanlık=Referandum.

  • Yorumlar 12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları