İBB Meclisi korona sonrası ilk kez toplanacak

İBB Meclisi korona sonrası ilk kez toplanacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi korona virüs salgını nedeniyle ara verdiği toplantılarına 11 Mayıs’ta başlıyor. Belediye Meclisi Avrasya Gösteri Merkezi’nde olağanüstü toplantı yapacak. Toplantının yapılacağı yere termal kameralar kurulacak ve meclis üyelerine maske ve dezenfektan dağıtılacak.

Korona virüs salgını nedeniyle olağan toplantılarına ara veren İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, 11 Mayıs 2020 tarihinde olağanüstü toplanacak. Meclis toplantısı Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İBB, Meclisin 11 Mayıs Pazartesi günü olağanüstü toplantı gerçekleştireceğini duyurdu. 

Buna göre, toplantının yapılacağı Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte edilecek ve meclis üyeleri için 1.5 metre aralıklarla oturma düzeni sağlanacak.

Tedbirler kapsamında ayrıca, toplantı salonu girişinde el dezenfektanları bulundurulacak. Katılımcılara maske ve eldiven dağıtılacak. Termal kameralarla ateş ölçümü yapılacak, canlı yayın sistemleri kurulacak.

İBB, olağanüstü toplantıya çağrılması için  geçen ay İstanbul Valiliği’ne başvuruda bulunmuş, valilik de, 'Sağlık tedbirleri ve sosyal mesafeye uyulması kaydıyla' başvuruyu uygun görmüştü. İBB konuyla ilgili yaptığı açıklamada, toplantının bu hafta Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılacağını ancak hangi gün olacağının daha sonra duyurulacağını belirtmişti. 

MECLİS TOPLANTILARI 3 AY ERTELENMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı, mart ayında yayımladığı genelge ile korona virüs önlemleri kapsamında belediye meclis toplantıları 3 ay ertelemişti. Ancak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  geçen ay sosyal yardımların iki katına çıkartılması ve borçlanma ile ilgili olarak Meclisi olağanüstü toplantıya çağıracaklarını duyurmuştu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58