İbo'nun kafası kırık mı, değil mi?!

A+A-
Behiç KILIÇ

Hadi bakalım ayıkla pirincin taşını, eski özel harekâtcı İbrahim Şahin harbiden mi çeteci, yoksa kafası kırıklar kulübü üyesi olarak Fatma Cengiz adlı üşütme ile kovboyculuk mu oynamaya kalkmışlar!?.
İbo dolduruşa gelmiş, haybeden ayaklanmış diyenler de mevcut, “İfadeler, yeraltı cephaneleri var ya!..” diyenler de.. Şimdi yargı yürüyecek ve bir karar rotası ortaya çıkacak.. Buna göre “akıl sağlığı” öne çıkıp ortaya atılanların hayal ürünü olduğu kanısına varılırsa bir türlü, “İşler var” kanısı ortaya çıkarsa başka türlü...
Ciddi durum için “araştırılması gereken” doküman kapsamına, İbrahim Şahin’in notları alınacak mı?..
Milliyet muhabiri Tolga Şardan’ın haberindeki bilgiler ilginç bulunup üzerinde durulacak mı ayrıca?.. Bu haberde; Şahin’in evinden çıkan not defterindeki kayıtlara değinilirken, birtakım kimliklerden bahsedilip bilgiler veriliyor.. Örneğin Matild adlı kadın.. Bu kadın için; “Mardin-Diyarbakır-Tunceli-Erzincan altın madenleri ve Ermeni Altın İşleme Merkezi’ni arıyor. PKK ve CIA ile bağlantılı. İki kızı Amerika’da. Diaspora ile birlikte çalışıyor. Diyarbakır ve Yeni Siirt’te evler döşedi. Kayseri, Toplanma Merkezi. Alevi görünümlü Ermeniler. Diyarbakır Serpil Matild Sarsanyan. Diaspora-Taşnak-PKK. Diyarbakır’da 10 villa, dayalı döşeli...” ibaresi var.. Kimmiş bu Matild?! Bir başka el yazısı kayıtlarda, “DTP içindeki 580 kişi Ermeni-Süryani-Yezidi. Taşnak Diaspora. Çanakkale Alevi Kültür, Mustafa Bayram çocukları ve uyuşturucu trafiği ile DTP. Bütün tarlalar uyuşturucu mafyası tarafından satın alınıyor.
Hakop Artinyan: 1988’de Ermenistan Devlet Başkanı Koçaryan’a telgraf çeken Apo (Hakop) “1915 tehcirini soykırım olarak tanıyoruz” demiştir. (1994 nüfus kütükleri incelendiğinde, Abdullah Öcalan diye bir kişi yoktur.) 98-2005 arasında PKK, saldırılarında Suriyeli Ermeni militanları kullandı ve faaliyet alanını Nahçıvan sınırına kaydırdı.
Behçet Cantürk (öldürülen uyuşturucu kaçakçısı): Suriye Gizli Servisi sorumlusu Garo Palanciyan, Behçet Cantürk’ün teyzesinin kocasıdır. Behçet Cantürk, annesi Liceli Hatun Demirciyan isimli bir Ermenidir...”  satırlarına rastlanılmış..
Bu satırlar neden yazılmış, bir sebebi olmalı.. Dediğim gibi,  “kafası kırık birinin”  hezeyanları ise bir tarafa.. İbrahim Şahin ciddiye alınıyorsa, bu satırların da ciddi bir sebebi olmalı..

 

PKK’nın vekilleri isyan gösterilerinde!..
Dünyanın en demokratik ülkesi Türkiye’de, geçtiğimiz üç gün, ülkeye, devlete karşı silahlı başkaldırı halindeki çete, şehirlerin altını üstüne getirdi!..
Polise saldırıldı, caddelere dehşet taşındı, işyerlerine zarar verildi..
Çünkü, çetebaşının yakalanıp hapse tıkılmasının yıldönümüydü ve çete “Neden bizim reisi yakaladınız!” diye devlete isyan ediyordu..
Dünyanın en demokratik ülkesi olduğu için de Türkiye’de bu gösterilere, çeteyi TBMM’de temsil etmesine yol verilen milletvekilleri yön veriyordu!.. Mesela Batman ilinde Bengi Yıldız, Ayla Akat Ata adlarındaki milletvekilleri, Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan ile birlikte, militanlaştırdıkları kadroları, “vatandaştır” diye ellerinde molotof ve sopalarla gösterilere sürüklüyor, polisin üstüne sürüyorlardı!..

Savaş çığlıkları!
PKK’nın şiddet gösterilerinde attırdığı sloganlar, çetenin artık hedefine çok yaklaştığından emin olduğunun da göstergesidir!..
Eşkıya, Türk topraklarında, Türk devletine karşı, devşirdiği Türk vatandaşlarını şöyle bağırtıp meydan okudu: ‘TC şaşırma, bizi dağa taşırma’, ‘dişe diş, kana kan..’, ‘intikam intikam’, ‘gençlik Apo’nun fedaisidir’.
Dahası.. öyle eminler ki, çetebaşlarını yakalayan “askeri”  tehdit şöyle ağızlarındaydı:  “Komplocuları Amed’de yargılayacağız!” Çok derin slogandır bu!.. Ve şunu da bağırıyorlardı: “Her Kürt gerilla doğar.”
Varın bulundukları noktayı, hedeflerini anlayın bu sürünün...


Kadın ve çocukları gene kullandılar
En büyük alçaklık da bu işte, eşkıya çetesi sokak gösterilerine, panzerlerin, copun önüne, kadın ve çocukları sürüyor!.. Üstelik bu kadın ve çocukları bu eylemlere birer ikişer lira yevmiye (!) ile kandırıyor... Başbakan’ın son Van gezisinde bu işi TBMM’ye soktuğu adamları vasıtasıyla yaptığı da belirlenmişti!.. Bu son gösterilerde de kadın ve çocuklar kullanıldı...

Yazarın Diğer Yazıları